Володимир ШКРІБА: «Перш ніж наводити лад із тарифами на місцях, уряд мав би переглянути власну політику»

10
1

"Ми вважаємо, що більш важливих питань, ніж питання про зменшення тарифів на житло-комунальні послуги і збільшення мінімальної заробітної плати та пенсії зараз не існує".

Проблема тарифів на житлово-комунальні послуги для більшості українців, без перебільшення, є проблемою виживання. Так оцінює її голова Виконкому Закарпатської обласної організації партії «Наша Україна», депутат обласної ради Володимир Шкріба. Про це він заявив під час сьогоднішньої (21 лютого) зустрічі із закарпатськими журналістами.

«Нашоукраїнці» вважають, що процес реформування ЖКГ, ініційований Президентом, загальмовано Урядом. Так звані реформи звелися фактично до штучного банкрутства окремих підприємств, з метою їх подальшої приватизації.

«Нелогічними та нещирими є спроби Уряду перекласти провину за нинішню ситуацію на місцеві адміністрації, які у цій ситуації стали заручниками волі урядової політики», — сказав В.Шкріба.

Він вважає, що неконтрольоване зростання тарифів за житлово-комунальні послуги – це перш за все наслідок урядової політики, оскільки основною причиною цього є підвищення цін на енергоносії. Тому погрозами та адміністративним тиском на місцеву владу проблему не вирішити. Потрібне стратегічне бачення мети реформування цього сектору економіки, координація зусиль з місцевою владою та створення дієвого механізму субсидіювання найменш захищених категорій населення.

«Ще й до нині Уряд не представив ефективної і точної методики обрахування тарифів. Президент України ще у грудні минулого року вимагав від Уряду та парламенту передбачити у Держбюджеті-2007 компенсації для населення від стрімкого зростання тарифів.

Ми стали свідками блокування правлячою коаліцією упродовж двох днів роботи Верховної Ради України. 20 лютого це блокування було скероване на те, щоб проект закону і постанова про зниження тарифів, внесені двома фракціями демократичної опозиції – «Нашою Україною» і БЮТ, не були ухвалені. Однак ми домоглися внесення цього питання до порядку денного. Але правляча коаліція, а значить і уряд, не забажали прийняти рішення, яке дозволить місцевих радам зменшити тарифи на жилого-комунальні послуги і унормувати ці питання раз і назавжди.

Гадаю, це відбулося тому, що фракція «Наша Україна» наполягала на визнанні роботи уряду у сфері надання житлово-комунальних послуг незадовільною і вимагала звіту Кабінету міністрів з цього питання. Такий підхід означає, що всі декларації про бажання розв’язати цю ситуацію залишаються не більше, ніж деклараціями», — сказав В.Шкріба.

Він також нагадав, що 21 лютого правляча коаліція продовжила блокувати трибуну з тим, щоб не були внесені до порядку денного законопроекти, які передбачають підвищення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та пенсій, які вніс Президент України Віктор Ющенко. Натомість правляча коаліція вносить питання, які значно погіршують соціальне забезпечення громадян України.

«Ми вважаємо, що більш важливих питань, ніж питання про зменшення тарифів на житло-комунальні послуги і збільшення мінімальної заробітної плати та пенсії зараз не існує. Нас дивує, чому два попередні уряди, сформовані президентом Ющенком — Тимошенко і Єханурова — спромоглися за два роки підняти мінімальну заробітну плату на 69% до 400 гривень, а теперішній Кабінет Міністрів з боєм, під тиском глави держави піднімає мінімальну зарплату всього на 12 %.

Тому «Наша Україна» наполягає — якщо економіка країни зростає (про що заявляє уряд), мають вже нині мають збільшуватися мінімальна заробітна плата і пенсії. Якщо ж уряд відмовляється це робити, то нехай дасть таку можливість демократичній опозиції і Президенту країни», — цитує слова В.Шкріби прес-служба ЗОО НСНУ..

Коментарі

М
Макс

А можна оголосити повний список присутніх на цій зустрічі журналістів?

Читайте також