Закарпаття відбулось легким переляком: паводок минув

7
0

Пік води на річках поступово знижується, а опади, що очікуються цього тижня, більше не створюють паводкової небезпеки.

Про це у спеціальному коментарі для Mukachevo.net зазначив начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василь Манівчук.

За словами експерта, ситуація на річках стабільна, пік паводку минув в басейні ріки Уж, на Латориці в межах Мукачева та на Тисі в межах Хуста.

Водночас, вчора рівень води у Латориці доволі серйозно налякав мукачівців, адже через інтенсивні дощі ріка піднялася майже на 2 метри. Наробило шкоди і у Сваляві, де вода пошкодила міст, а також на відомому курорті Лумшори. 

Станом на сьогодні, а саме13.00 годину, на Латориці в межах міста Чоп максимальний рівень води все ще не сформувався. На річці Боржава пік води спостерігається саме зараз, він розпочався сьогодні близько 4.00 години ранку. На річці Тиса максимум якраз формується у межах Вілока.

Василь Манівчук також переконує, що паводок останніх днів далеко не найбільший за останні 10 років, як вже його встигли охрестити деякі ЗМІ. Так, історичний максимум на Боржаві складає 660 см над нулем поста, а сьогодні там фіксується 583 см. Хоча опади були сильними. Що стосується басейна річки Уж, то тут в середньому випало 109% від місячної норми опадів. А місцями, наприклад у селі Зарічево, за останні дві доби випало 171% місячної норми. 

На щастя, небезпека минула. Рятувальники переконують, що рівень річок сьогодні зранку пішов на спад. Тож цього разу закарпатці відбулись невеликим переляком, якщо не враховувати декілька десятків підтоплених домогосподарств, зруйнований у Сваляві міст та відключення води у частині Мукачева через затоплення водозабору. 

Нагадаємо, востаннє паводок сколихнув Закарпаття рівно рік тому, у листопаді 2015-го року, коли через сильні опади затопило чотири райони та була зруйнована дорога на Драгобрат.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також