Питання підвищення ефективності фермерського господарства актуальний завжди. Якщо ваша ділянка має площу від 1 га, в околицях є складнощі з орендою техніки, покупка минитрактора - лише питання часу.
Вкладення в придбання окупляться. Ви зможете виконувати широкий спектр робіт на своїй ділянці і заробляти на полях сусідів. Потрібно лише вибрати підходящий мінітрактор з урахуванням всіх індивідуальних чинників.
Потужність техніки
Спектр варіантів охоплює від 6 к.с. до 50 к.с. Вибір залежить від площі ділянки. Якщо плануєте працювати на 5-10 га, досить потужності 24 к.с. Це компактні маневрені моделі, які поміщаються в стандартний гараж. Такої потужності досить для використання базового набору навісного обладнання.
Для великих площ слід розглянути в якості варіанту мінітрактор від 35 л.с. Така продуктивність і повний привід необхідні для роботи з особливим навісним обладнанням (3-корпусний плуг, багатодискова борона).
Від площі поля і поставлених завдань залежать і характеристики вала відбору потужності (ВВП). Якщо плануєте працювати на невеликій ділянці з базовим набором навісного обладнання, досить швидкості 540 об / хв. Якщо площа більша, і бажаєте охопити максимальний функціонал, вибирайте ВВП від 1000 об / хв.
Комплектація мінітрактора
Експерти рекомендують звернути увагу на кілька важливих особливостей:
- повний привід необхідний не тільки для роботи з важким навісним обладнанням, а й для місцевості зі складним рельєфом;
- блокування диференціала забезпечує кращу прохідність, дозволяє уникати заметів і пробуксовок;
- гідропідсилювач спрощує управління, покращує маневреність без втрати інших важливих показників;
- вибравши модель з регульованою колією, ви зможете працювати з різними видами міжрядь;
- оцинкований кузов менш схильний до корозії.
Багато покупців намагаються заощадити за рахунок ергономіки кабіни. Це помилка. Якщо дозволяють можливості, краще купити мінітрактор з регульованим сидінням і зручним розташуванням важелів. Від цього залежить ваше здоров'я і самопочуття.
Бензин або дизель
Не обмежуйте критерії вибору вартістю палива. Оцінюйте всі особливості і порівнюйте різні характеристики. Мінітрактори з дизельним двигуном більш популярні. Їх переваги:
- довговічність;
- продуктивність вище;
- довгий термін експлуатації;
- економну витрату палива.
Недоліки:
- високий рівень шуму;
- складності з запуском при мінусових температурах;
- більш висока ціна і вартість обслуговування.
Переваги минитрактора з бензиновим двигуном:
- працює тихіше;
- легко заводиться;
- простіше технічне обслуговування;
- бензин не замерзає при сильних морозах.
Недоліки - велика витрата палива і порівняно швидкий знос.
Найпопулярніші бренди
Цей рейтинг складений з урахуванням оцінок експертів, відгуків фермерів, співвідношення якості до ціни:
- Форте. Китайський виробник. Техніка торгової марки відрізняється високою якістю збірки і надійністю, компактністю і різноманітним модельним рядом;
- ДТЗ. Спільне виробництво України та Китаю. Ця техніка поєднує високу продуктивність і компактність, економічність і зручність експлуатації, надійність і практичність;
- DongFeng. Китайський виробник. Компанія пропонує великий вибір моделей. Це надійна і маневрена техніка з довгим терміном експлуатації, економічна і проста в обслуговуванні.
Купити міні-трактори цих торгових марок можна на сайті https://moimotoblok.com.ua/mototraktori/. У каталозі інтернет-магазину представлений великий асортимент моделей. Ви зможете вибрати оптимальний варіант з урахуванням будь-яких вимог у широкому ціновому діапазоні.