Які комбінації в старшому покері варто вивчити кожному новачкові?

194
0

Приступаючи до вивчення карткових премудростей, нові гравці часто плутаються в достатку поєднань і стратегій. Справді, покерні комбінації дуже різноманітні, їх не менше десяти.

Є спільні карти на борді, які можуть у момент шоудауну відіграти важливу роль та принести перемогу. Важливо розуміти різницю між термінами «рука» та «комбінація», швидко визначати ієрархію та приймати рішення на випередження. Багато що визначає практика, адже швидкість реакції виробляється з часом. Але почати потрібно, зрозуміло, із навчання та запам'ятовування базових наборів.

Видів покерів буває багато, але у них є спільні моменти та цілі:

  • Гравець збирає виграшний набір або мотивує суперників пасувати.
  • Гравець перемагає у всіх ставках ще до шоудауну або до моменту зняття решти учасників з борду.

Але багато визначає наявність комплектації в розпорядженні учасника роздачі. Розглянемо комбінації в покері за старшинством, які хочуть «виловити» більшість геймерів:

  • старша карта (поодинокий кікер);
  • Пара;
  • Трійка (сет);
  • Дві пари;
  • Стріт (п'ять по черзі);
  • Флеш (п'ять одномісних);
  • Каре (чотири рівноцінні);
  • Фул-Хаус (трійка та пара);
  • Стріт Флеш (п'ять одномісних);
  • Рояль Флеш (Стріт Флеш на старших картах «двору», від 10 до туза).

Всі поєднання карт на https://poker.ru/pokernye-kombinatsii/ настійно рекомендується завчити та тренувати спостережливість у ході роздач. Не має значення – чи буде гра реальною або в електронному форматі. Знати ці комбінаторні варіації потрібно скрізь. Подвійну увагу варто приділити загальним картам у холдемі. На руки геймеру даються лише 2-3 карти (залежно від типу гри). І при шоудауні треба швидко виявити свої та чужі поєднання заради перемоги.

Різниця між руками та комбінаціями

Типова ситуація: початківець плутає поняття, такі схожі між собою. Але значення у них різні:

  • «Комбінація»: це персональний набір карток рівної гідності в контексті правил з різними привілеями. До складу входять від 2 до 5 карток.
  • «Рука»: також конкретне поєднання із 5 картинок. Але вони утворюються з тих, що має сам гравець, які лежать у загальній роздачі на столі. У цьому випадку рука матиме значення у конкретній роздачі, коли треба визначити переможця за старшинством.

Ця відмінність є важливою, адже всі отримують по парі карток на руки, а визначається найсильніший за загальною комбінаторикою з трійкою від дилера. І результат разюче змінює ситуацію, коли з'ясовується, що за слабкої комбінації можна мати сильнішу руку.

Приклад: при грі в холдем геймер отримує підсумкове поєднання – 33. При шоудауні він показує лише 5 карт із 7. І йому треба вибрати п'ятірку найвигідніших, додає сильні картки – Т, К, 9. У суперника також можуть бути 33 , але додатковими є 8, 9 та 10. Відповідно, перемагає перший учасник за рахунок сильних рук за рівних комбінаторних наборів.

Рекомендації новачкам

Оптимально постійно спостерігати та аналізувати чужі промахи, щоб самому не потрапити у програшну ситуацію. Ось типові складні моменти, з якими стикаються малодосвідчені учасники покер-румів:

  • Спонтанні рішення про ставки, азартні рішення. Можна гаряче вирішити грати активно, буквально робити внески в банкролл на кожній роздачі. Це нерозумно, головне, що учасник просто втрачає голову та рідко продумує свої кроки, піддавшись емоціям. Він навіть не дивиться статистику та наявні карти, він хоче просто перемогти. Але в такій ситуації краще пасувати і не ризикувати, щоб не втратити банкрол і останні фішки.
  • Надмірне сподівання на удачу. Початківцям щастить, це не секрет. Вони вірять, що ось-ось – і з'явиться «шикарна» низка карт із найвищої ієрархічної позиції. Але такі надії насправді рідко виправдовуються, досить згадати закон великих чисел. Не програти можна лише одним шляхом – вчасно скинути фішки.
  • Несерйозна, емоційна гра. Такий геймплей призводить до краху, рішення мають бути серйозними, інакше загрожують збитки. Якщо учасник «не у формі», засмучений, втомився, програє – рекомендується закрити ставки та вийти з руму.
  • Слабке знання бази. Важливо вивчити комбінації, знати твердо старшинство для впевненої гри. І завжди відстежувати набір, що збирається, інакше за незнанням можна викинути дуже цінні варіанти!
  • Для профілактики стресу краще не грати на гроші спочатку. Новенькі можуть використовувати бездепи в окремих румах чи інші бонуси. У крайньому випадку можна обмежитись дрібними ставками. Це розумно та безпечно, не розорить і не засмутить.

    Не варто зациклюватись на тому, щоб «добудувати» певне поєднання. Так можна програти чимало, роблячи постійні бети на можливу комбінацію. Іноді це просто безглуздо, якщо у противника набір свідомо потужніший.

    Ці прості поради можуть допомогти вам спочатку, поки ви розучуєте базові відомості покеру. Удачі на роздачі!

    Коментарі

    Ще немає коментарів, будьте першим!

    Читайте також