Більше 30 картин цього художника наразі представлено на персональній виставці "Пробудження" в Ужгородському скансені.
Сергій Глущук співпрацює з музеєм довгі роки. Перша його виставка на етнографічну тематику була представлена в Ужгороді багато років тому. Потім було ще багато різнопланових експозицій. Та автор ніколи не стоїть на місці, постійно знаходячись у творчому пошуку.
Зараз в Ужгородському скансені можна побачити картини зовсім нової для пана Глущука тематики. Це образи жінки, матері та берегині.
Вже багато років художника не покидала ідея висвітлити цю тему. І от результат трирічної роботи - образ жінки представлений у всій її загадковості, казковості та навіть містичності.
Як розповідають колеги митця, художник вже виробив свій унікальний впізнаваний стиль. А на його картинах з'являється все те, чим він живе.
Власне, це підтверджує і сам автор. Каже, що найкращі ідеї народжуються вночі. Свої сни пан Сергій записує, а вдень старається їх композиційно зобразити. І так народжуються твори.
Втім є тут і тематика історична, козацька. Вона вражає своїми насиченими кольорами, деталізацією. Саме через ці картини проявляється високий патріотизм пана Сергія, його козацький дух. Вражає, зокрема, триптих, написаний у 2014 році, вочевидь, під впливом революційних подій. Саме за це Фонд ветеранів зовнішньої розвідки вручив панові Глущуку почесну грамоту.
"Козацькі" картини зображують історичну давнину України. Країні 10 тисяч років. І як тільки виникла небезпека, з'явилися козаки зокрема і козаки-характерники.
Зараз це як ніколи актуально, бо знову слід боротися з ворогом. Сили українцям надає земля вода і небо. І це передано у настрої картин художника. Містять картини і дещо езотеричний зміст.
Представник Голови закарпатських словацьких митців Михаїл Пийтер розповів, що зовсім недавно відкривалася майстерня пана Глущука, та на виставці картини отримали зовсім нове життя. Крім того він є одним з кращих реставраторів у Закарпатській області. Пан Сергій навчався з найвідомішими художниками та реставраторами України. Пише художник і філософські замітки.
Побачити його образотворчий талант можна щодня з 10 ранку до 5 вечора (крім вівторка) в музеї народної архітектури та побуту. Виставка триватиме до 5 липня.
Мукачево.net