
Хлопець каже, що відпочити на канікулах ще встигне, а от гроші на шкільне приладдя з неба не впадуть, тому і поїхав їх самостійно заробити.
Денис Герич живе в селі Ганичі на Тячівщині. Мама хлопця померла 4 роки тому, батько доглядає вдома за молодшою сестрою, яка є інвалідом з народження, а сам Денис з дядьком та старшою сестрою поїхали на заробітки. Працюють вони за 850 кілометрів від дому у Біляївському районі Одеської області, хлопчик підгортає зерно на току. Спершу власник ферми не хотів брати неповнолітнього на роботу, але Денис власною наполегливістю довів, що може виконувати всі завдання на рівні з дорослими.
«Я додому не поїду і буду працювати! Тому що мені потрібна шкільна форма, рюкзак та зошити!», - запевняв юний закарпатець.
Денис ніколи не бачив моря і навіть не знав, що вода в ньому солона. Однак, після того, як історія про нього облетіла чи не всю Україну, одеські активісти вирішили втілити в життя деякі мрії хлопчика: його покатали по місту одеські байкери, хлопець побував на екскурсії Одесою, побачив морський вокзал та завдяки волонтерам мав змогу поплавати з дельфінами.
«Це була дійсно дитяча радість! Йому це дуже сподобалось!», - відзвітував один з активістів Євген Кифоренко на власній сторінці в соцмережі.
Варто зазначити, що в українському законодавстві вказано, що особу можна прийняти на роботу з 16 років, а як виключення – в 14 та 15 років. Конституція України забороняє використовувати працю неповнолітніх на небезпечних для їх здоров’я роботах, за це передбачена відповідальність у Кримінальному Кодексі. Однак, навіть після того, як про цю історію написали національні ЗМІ, правоохоронні органи та соціальні служби не зацікавились долею хлопця.
Мukachevo.net