Усі ці свята взаємопов’язані й виникали послідовно.
Перше свято - Покрова Пресвятої Богородиці
Цього дня православні та греко-католики згадують чудесне явлення Богоматері віруючим в Константинополі. За переказами, чудо сталося в X столітті, коли столиця Візантії була в облозі ворожим військом. Богородицю під час нічного богослужіння побачили в церкві у повітрі, де Вона ревно і довго молилася з віруючими, після чого простягла над ними свій покрив – хустку.
Саме цей момент став основою сюжету для написання ікон Покров Пресвятої Богородиці. Разом з нею іконописці зображують Іоанна Предтечу і Іонна Богослова, інших святих ангелів, однак вони не є обов’язковими фігурами на іконі.
Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва.
З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Третє свято — День захисника України
У 2014 році президент Петро Порошенко своїм указом встановив День захисника України на 14 жовтня. Глава держави також скасував святкування Дня захисника вітчизни, який відзначався 23 лютого в честь створення Червоної Армії.
— 14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів була святковим днем захисників Вітчизни. Тому, минулого року, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно до нас привнесене свято російської армії-окупанта, я цілком природно зупинив свій вибір на 14 жовтня, – зазначив Петро Порошенко, підписуючи відповідний Указ.
Також 14 жовтня, вважається днем заснування Української повстанської армії, яка воювала за незалежність України в 1942-1955 роках.