15-річному закарпатцю пересадили "ювілейну" печінку (ВІДЕО)

10
0

Ювілейну, 100-ту операцію з пересанди печінки здійснили фахівці столичного Інституту Шалімова.

Щороку трансплантації цього органу потребують близько 2 тисяч українців, але допомогти всім медики не у змозі – для цього потрібні інші закони та інше фінансування.

"Святковими" пацієнтами стали закарпатці – 15-річний Василь Романюк із батьком-донором. Зараз їх уже готуються виписувати, а за півроку-рік обіцяють обом повноцінне життя.
 
Пересадка печінки від живого донора – це одна з найскладніших операцій, кажуть хірурги. Орган треба розділити так, щоби не нашкодити одній людині і допомогти іншій. Потім – філігранно зшити судини, протоки, волокна – і в донора, і в реципієнта.
 
Із ювілейними пацієнтами лікарі провели в операційній 18 годин.
 
"Одну операцію обслуговують... ну, чоловік 80 у момент операції. А потім – увесь інститут", - каже головний трансплантолог України Олег Котенко.
 
Його пацієнту номер 100, Василю Романюку, пощастило: свою печінку хлопцеві віддав батько. Якби такого родича не знайшлося – це, фактично, безвихідь, кажуть медики.
 
Пересадка органів не від родичів в Україні – підсудна справа. Тоді єдина надія – чиясь несподівана смерть.
 
Але для цього ще треба вмовити родичів загиблого віддати орган. А лікарі швидкої не зобов'язані інформувати трансплантологів про нещасні випадки.
 
Суперечки довкола зміни законів про трансплантацію тривають в Україні не перший рік. Медики кажуть: рятували би значно більше життів, якби закони були ліберальніші. Або хоча б фінансування трансплантології стало державним пріоритетом.
 
"225 тисяч гривень – собівартість цієї операції.... У нас кількість операцій дозволяє робити це безкоштовно. Ну, зрозуміло, це не зовсім 100% безкоштовно. Родичі, меценати, спонсори працюють над тим, щоби було медикаментозне забезпечення", - зізнався директор інституту ім..Шалімова Юрій Поляченко.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також