Майже сто вісімдесят юнаків весняного призову готується до складання Військової присяги на вірність українському народові на Закарпатті.
З метою оптимізації та економії коштів командуванням 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України було прийнято рішення про те, що збори з молодим поповненням цього року відбуватимуться лише у Виноградівському та Ужгородському гарнізонах. Варто зазначити, що 128-ма окрема механізована бригада, на базі якої проходить вишкіл молоді, поповнилася найбільшою кількістю новобранців у корпусі.
Так, у Виноградівському гарнізоні, вже більше тижня юнаки цьогорічного весняного призову опановують ази військового мистецтва. Як поінформував, заступник командира 1-го гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону з виховної роботи майор Сергій Хлєбуш, у зборах задіяні 39 юнаків. Переважно це вихідці з різних районів Закарпаття, але є й представники з Центральної та Східної України.
– До нас прийшли хлопці переважно із Закарпаття – 21 призовник, крім того є ще 1 з Житомирщини, 2 – із Запорізької області та 15 – з Харківщини, – розповів офіцер. – Як ви знаєте, до прийняття Військової присяги молоді солдати у військових частинах проходять у так званий «карантин», під час якого вони на заняттях вивчають основи загальновійськових дисциплін, зокрема Статутів Збройних Сил України,фізичної, стройової підготовок. Вони вивчають матеріальну частину штатної зброї. Варто зазначити, що після Присяги, ті військовослужбовці, які залишаються служити в частинах гарнізону розміщуються в окремому житловому приміщенні казарми у складі одного призову, – додав майор Сергій Хлєбуш.
Такий підхід дає добрі результати та якісно впливає на морально-психологічний стан юнаків, адже це зводить нанівець виникнення позастатутних відносин між військовослужбовцями різних призовів.
Тимчасово-виконуючий обов’язки командира 17-ї окремої бригадної артилерійської групи – заступник командира з виховної роботи підполковник Євген Бондар розповів, що після прибуття молодого поповнення до військової частини усі юнаки пройшли обов’язкове медичне та психологічне обстеження, ознайомилися з правилами техніки безпеки.
– Особливу увагу ми звертаємо на особисту гігієну юнаків, насамперед тих, хто прибув з інших областей, – розповів офіцер – адже після переміни кліматичних умов, раціону харчування у молоді часто виникають проблеми навіть у місцях незначних подряпин, тому начальником гарнізону полковником Валерієм Єгоровим прийнято рішення про те, що після години занять на плацу молодь обов’язково мусить роззутися та просушити взуття, а після закінчення заняття освіжитися у спеціально обладнаному для цього літньому душі. Часу на ці заходи витрачається мало, а ефект досягається позитивний, адже середня температура по області у весняно-літній період складає 25-37 С0 градусів. Дуже суворо стежимо за тим, аби молоді солдати не вживали холодної води та інших охолоджених продуктів, адже це перший крок до захворювання та різноманітних запалень, – зазначив підполковник Євген Бондар.
Сам ритуал складання Військової присяги у військових частинах Закарпаття цього року відбудеться 11 червня.
Солдат Олексій Ганоцький (Запорізька область):
– Перед армією закінчив кулінарне училище з відзнакою і здобув спеціальність «кухаря-кондитера». Правда, я не думав, що служитиму на Закарпатті, але коли мені запропонували на обласному збірному пункті стати артилеристом я не вагався ні хвилини. Взагалі вважаю, що служити потрібно подалі від дому, адже саме так можна перевірити себе на зрілість: подалі від батьківської опіки, у новому колективі, новій обстановці. У мене є старший брат Дмитро, який вже відслужив у війську, але дещо ближче до Запоріжжя. То він мені розповідав, що армії не потрібно боятися, а навпаки потрібно йти служити. Чесно кажучи я не сподівався на такий прийом у військовій частині: командири, сержанти постійно опікають нас, ревно стежать за нашим благополуччям, допомагають розібратися що до чого. З нами вже проводили заняття з рукопашного бою, прийомів зі зброєю, стройової підготовки, військових статутів. Вірю, що рік проведений в армій дасть мені й моїм товаришам нові знання, загартує фізично та морально.
Солдат Сергій Білий (Харківська область):
– Мій призов складається переважно із вихідці з Закарпаття, але це не створює ніяких незручностей, адже ми чудово розуміємося між собою: я вільно володію російською, українською, сподіваюсь за рік вивчу одну з мов, якою говорять мої тутешні товариші. Насправді не підозрював, що тут такий спекотний клімат, майже як у Криму, вдень температура сягає позначки тридцяти градусів, тому наші керівники роблять частіше перерви у заняттях аби ми з незвички не перегрілися та не згоріли на сонці. І ще хочу подякувати їм за турботу за нас, не сподівався опинитися у такій гарній частині. Тут є ще така особливість – увесь наш призов живе окремо від інших, в казармі багато квітів, є навіть акваріуми з рибками. Поки ще не думав, як складеться життя після строкової служби, але не виключаю, що можливо пов’яжу й надалі своє життя з армією.
Солдат Андрій Ариштаєв (Закарпатська область):
– Закінчив Ужгородський Національний університет за спеціальністю «облік і аудит». Продовж трьох років працював в державній податковій інспекції м. Ужгорода, на посаді начальника відділу адміністрування податку на додану вартість. Вважаю, що відслужити в армії має кожен юнак, для того аби сформуватися як особистість, стати більш відповідальним, самовдосконалитися, дисциплінуватися. Незалежно від віку чи це 18, чи23-24роки. Після армії повернуся на старе місце роботи і по-можливості будуватиму далі кар’єру, крім того, так як я маю вищу освіту, служитиму на відміну від моїх товаришів лише 9 місяців.