2 літра в одні руки: угорці їздять до сусідньої Словаччини заправляти свої автівки

24
7

Політика Угорщини щодо заморожування цін на автомобільне пальне до нічого доброго не привела - багатьом угорцям доводиться або доводиться чекати у довгих чергах, або навіть їхати до сусідньої країни, аби заправити своє авто.

На багатьох АЗС утворюються довжелезні черги, але водії можуть заправити в кращому випадку лише кілька літрів на день. Якщо раніше нестача пального була проблемою для невеликих станцій, то зараз вже бракує бензину та дизельного палива навіть на таких гігантах як MOL. Тож водії з прикордонних регіонів почали їздити заправлятися навіть у Словаччину, де також дорожчає бензин і дизель.

Масова істерія в Угорщині та панічні закупівлі на угорських АЗС розпочалися 1 грудня, коли в мережі з'явилися фейкові новини про те, що уряд Орбана з наступного дня скасовує обмеження цін на пальне.

Величезні натовпи людей заповнили заправні станції в п'ятницю, сподіваючись отримати паливо за ціною 480 форинтів (1.16 євро).

Насправді, уряд продовжив обмеження цін на пальне для угорців до 31 грудня. Однак ажіотаж викликав нестачу пального по всій країні, тому багато людей залишилися з порожніми баками на вихідні.

Гергей Гуйяш, керівник офісу прем'єр-міністра Угорщини, заявив, що якщо нафтопереробний завод MOL не зможе забезпечити достатню кількість палива, то уряду доведеться вжити подальших заходів. За його словами ситуація є досить тривожною, оскільки країна зіткнеться із серйозною паливною кризою, якщо не було заподіяно негайних змін.

У свою чергу MOL не надав чіткої відповіді, чи вони можуть забезпечити достатній запас палива для всіх потребуючих.

Зазначимо, що уряд Угорщини обмежив ціну на пальне для угорських водіїв на рівні 480 форинтів (1,16 євро) 15 листопада 2021 року. Метою цього рішення було не допустити, щоб ціна на бензин досягла психологічної межі 500 форинтів (1,21 євро) за літр. Однак унаслідок цього великі імпортери палива пішли з Угорщини. А MOL стали єдиним постачальником для всього внутрішнього ринку країни.

Звісно, в уряді Орбана у ситуації звинувачують Брюссель та санкції проти росії.

Хоча саме Угорщину було звільнено від нафтових санкцій щодо російської нафти, деякі чинники ще більше ускладнюють ситуацію. Справа у тім, що нові санкції не дозволяють країнам торгувати російською нафтою між країнами ЄС. Це означає, що нафтопереробні заводи MOL не будуть отримувати необхідну сировину через трубопровід «Дружба». Це змусить Угорщину перейти на морські поставки російської нафти.

Натомість "заморозка цін" створює серйозні проблеми на угорському ринку.

Вона полягає у тому, що створює проблеми в ланцюжку постачання, оскільки ніхто не продає пальне так дешево, як MOL, тому весь процес стає нестабільним.

Автозаправні станції протестують проти обмеження ціни. Адже вони втрачають реальні гроші на кожному літрі, і в результаті багато хто з них був змушений закритися, - пише hvg.hu.

На думку експертів у галузі енергетики, цінова стеля давно мала бути скасована, щоб зберегти стабільність поставок нафти в Угорщині.

Нині основний нафтопереробний угорський завод в місті Сазхоломботто працює приблизно на 55 відсотків, і він є ключовою частиною цього процесу. Крім того, трубопровід «Дружба» не є надійним джерелом, оскільки з початку війни він неодноразово ушкоджувався.

Долучилося до ажіотажу і населення. Адже для них паливо відпускається дешевше за ринкову ціну. Багато людей отримують прибуток від цього, зберігаючи чи перепродуючи автомобільне пальне.

Цікаво, що через дешеві ціни угорці частіше, ніж раніше, почали користуватися своїми автомобілями. Так водії купили бензину та дизельного палива на 20-30 відсотків більше, ніж торік.

Що слід очікувати? Дедалі більше АЗС в Угорщині будуть запроваджують кількісні обмеження на заправку пальним, якого буде ставати все менше і менше.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

С
Саша

До u 1,,,,Менше слухайте ЗМІ ніхто тут не злорадствує , більшості все одно що там в Україні у всіх свої проблеми...Я працюю в Угорщині вже 7 місяць,е звичайно дурні патріоти та мрійники про Закарпаття але їх меншість,але більшість люди як люди скрізь.

U
u1

Взагалі не шкода іх. Ми вже десять місяців живемо не в такому стресі як вони, такшо менше злорадствувати над нами будуть, бо будуть своіми проблемами журитися..

ЗМ
Закарпатський мадяр

Туй все Ок уже дають кико хочеш брехня просто ціна уде не 480 а 700

Л
Любомир

Радісна звістка

ДН
До нижнього

Не перекручуй , не перебільшуй , не фантазуй . Все в них нормально. Дивися , що у тебе під носом ....

О
Онція

Нехай яйці путлеру полиже або нехай сосе паливо і дольше в нього за підтримку.

НГ
но гат такоє

зберігаючи чи перепродуючи - і то такоє у Орбанорсагу!? До фраса!

Читайте також