2 з 4-х туристичних логотипів Закарпаття, які виставили на конкурс, створили на основі шаблонів з фотостоку

13
10

І це щонайменше, за попередніми аналізами місцевих дизайнерів, які одразу ж і виявили сумнівні дизайнерські рішення.

Щойно в мережі стартувало онлайн-голосування за найкращий логотип краю з пропозицією обрати один з 4-х варіантів, майже одразу у 2-х варіантів знайшли шаблони.

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман особисто дав відмашку голосування у соцмережах, закликавши усіх приєднатися.

– Друзі, ми розпочали. Прошу визначитися. Яким має бути туристичний бренд дає відповідь дослідження. Як його втілили дизайнери пропонуємо оцінити голосуванням., – написав Денис Ман і дав посилання на сторінку з 4-ма варіантами, де можна проголосувати за один з них.

Презентації кожного з варіантів доволі скупі – лише по 4 слайди кожного з рішень. Однак і цього вистачило, аби розпізнати у дизайні шаблонні рішення.

Так, ужгородський дизайнер Тібор Товт відшукав точну копію основи 3-го варіанту логотипу із списку на відомому фотостоці Shutterstock

Це спонукало редакцію Mukachevo.net і самим покопирсатися у базі сервісу, і майже одразу ж нас спіткала удача, чи то невдача. Хай там як, ми знайшли ще один шаблонний елемент, але він був використаний у першому логотипі із конкурсного списку.

Пошуки тривають;) Згідно з офіційним повідомленням, голосування за логотипи триватиме 15 днів. Це вдосталь часу, аби проаналізувати кожен з 4-х варіантів на предмет унікальності та професійності роботи. 

Звісно, у шаблонних рішення, можливо, і нема криміналу. Така практика є у дизайні, коли у пріоритеті стоять комерційні цілі, прагнення зекономити, створити бюджетний масовий продукт. Але у презентаційних матеріалу конкурсу йдеться, що туристичний бренд Закарпаття — це сукупність ознак, які чітко визначають закарпатську культуру, природу, архітектуру, етнічні особливості, передані через певну концепцію (філософію), туристичний знак (логотип) та лозунг. Відтак, виникає запитання, чи можуть шаблонні рішення бути елементом логотипу, який має визначати особливості регіону?

До слова, усе почалося з презентації логотипу Рахівщини, де обраний комісією варіант обурив велику кількість дизайнерів, а також спровокував велику хвилю дискусій в соцмережах і навіть на профільних сайтах.

Коментарі

L
logologo

ганьба виставляти такі заїжджені логотипи на конкурс, Закарпаття заслуговує на краще! Дизайнер, як мінімум, має любити цей край, і розуміти його унікальність.

І
іВАН

мукачево не любить область, область обійшла увагою мукачево) стаття ни про шо)

I
iVan

конкурс надо (наградить победителя) а для начало и это сойдет

ДЛ
до Лоціка

Лоціку, вчи матчасть! Твіттер відмовився від первинного стокового потятка, і було розроблене нове синє потя штатним дизайнером Твіттера. А нашим лохам і шаблон сойдьот, нє? "...Но корпоративные стандарты запрещали использовать стоковые изображения, которые мог купить кто угодно. А значит, Twitter пришлось в скором времени отказаться от «птицы Оксли». Биз Стоун, один из основателей компании, принёс собственный вариант логотипа, созданного в компании. В основу легла всё та же голубая птица, а к разработке приложил руку Филип Паскуццо, дизайнер Twitter..."

Й
Йовді

народ, мова йде про то шо ОДА піариться і кошти виділяє, а любий пацанчик шаблон із шрифтом скачає і має логотип)

Л
Лоці

Лого твіттера за пару доларів на фотостоці купили, та й що з того? Редакції потрібна була новина заради новини?

П
Петро

1. Тібор Товт — піариться. 2. РДА хоче на шару лого. 3. лого, само по собі, нахер нікому не потрібно.

ВВ
Вуйко Василь

мкчв, так то не конкурс був. Це "стратегічні розробки" ОДА. Наплодили купу варіантів, а по факту маємо плагіат.

М
мкчв

А редакція не біситься. онкурс - то є рішення коли хочуть получити много варіантів і на шару. Якби замовляли логотип - то треба було б платити, а у випадку конкурсу "конкурсанти" висилають массу рішень просто на шару.

В
Вітьок

а мені любиться. Редакція, чого ви біситеся.

Читайте також