Чимало угорців зберігають поруч зі своїм будинком несправні транспортні засоби. Податківці мають право їх конфіскувати, а власнику загрожує чималий штраф.
22 автомобіля конфіскували та здали на металобрухт угорські податківці спільно з поліцією у місті Серенч поблизу Мішкольца.
Ці автівки різних типів, без номерних знаків, несправні, зберігалися на приватному подвір'ї одного з місцевих мешканців. Правоохоронці шукали власника машин, а той у цей час переховувався на кладовищі. Згодом 32-річного власника таки знайшли, то зазначив, що він зберігає "вживані" автівки, бо має хобі - самостійно збирати чотириколісні з різних деталей, і не займається торгівлею металом.
Утім за допомоги електронної системи фінінспектори виявили, що за останні три роки чоловік продав понад 50 тисяч кілограмів металобрухту.
Податківці вилучили «предмети хобі», відкрили провадження за фактом порушення законодавства про торгівлю металом, а поліцейські – за порушення правил поводження з відходами. За вчинення порушення правопорушник може розраховувати на штраф у розмірі до п’яти мільйонів форинтів.
В Угорщині, згідно з правилами торгівлі металом, фізична особа може зберігати на власній території не більше трьох кубічних метрів металевих відходів, які мають бути його власністю. Тільки власний металобрухт може бути проданий без ліцензії на торгівлю металом.
Цікаво, що органи місцевого самоврядування мають право створювати власні правила, що стосуються конкретно даного населеного пункту, в яких вони обмежують власників транспортних засобів у тому, де вони можуть зберігати уламки своїх транспортних засобів.
Зокрема у великих населених пунктах діють правила, які забороняють паркування несправного транспортних засобів уздовж головної дороги або на маршруті громадського транспорту. Несправний транспортний засіб може зберігатися на комунальній землі лише протягом певного періоду часу. У деяких населених пунктах цей час становить лише 10 днів.
У разі порушення правил органи місцевого самоврядування можуть закликати власника аварії прибрати транспортний засіб. Якщо це не вдається, несправний автомобіль можна відбуксирувати. Муніципалітети можуть мати право продати або знищити.
Витрати на транспортування, зберігання, продаж і знищення в кінцевому рахунку повинні бути оплачені власником транспортного засобу. Окрім усього цього, органи місцевого самоврядування можуть накладати адміністративні штрафи на порушників правил у розмірі до сотень тисяч форинтів.