
«Правильний вибір професій твій – життєвий шлях», - саме під таким гаслом Мукачівський районний центр зайнятості 18 жовтня провів Ярмарок професій для учнівської молоді та випускників 2012 року, які станом на 1 вересня не працевлаштовані та не навчаються.
З раннього дитинства кожна людина мріє про майбутнє: ким бути, куди піти вчитися? Правильно обрана професія - той шлях, який дасть в майбутньому позитивний результат.
Проведення таких заходів як Ярмарок професій дає хороший шанс для молоді зорієнтуватися у світі професій для того, щоб вибрати для себе одну, реалізувавши таким чином свою мрію.
Сучасний ринок праці потребує робітничих кадрів, і, відповідно, наявність робітничої професії - є гарантією постійної зайнятості та конкурентоспроможності людини. Знайти престижну роботу складно, адже необхідно враховувати потребу роботодавців у кваліфікованих кадрах та актуальність професії на сучасному ринку праці. З відомим висловом Конфуція „Оберіть професію до душі і
Вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті”, - звернувся до учасників Ярмарку директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич. Він ознайомив присутніх з ситуацією на ринку праці області, розповів про роботу обласної служби зайнятості та побажав тим, хто знаходиться перед вибором професії обрати ту, з якою молода людина буде успішною.
Ярмарок професій проведено з метою інформування про послуги служби зайнятості, права, соціальні гарантії та перспективи працевлаштування, надання допомоги у професійному самовизначенні молоді, формування усвідомленого підходу до вибору професії, відповідальності громадян за власне майбутнє, мотивації до праці та легального працевлаштування в Україні.
На ярмарку професій були представлені Професійно технічні навчальні заклади міста Мукачева, які влаштували перегляд документальних фільмів про хід навчально-виховного процесу та практичні заняття учнів по оволодінню майбутньої професії.
Крім того, відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України "Мукачівський аграрний коледж" презентував спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем „молодший спеціаліст”: „Виробництво і переробка продукції рослинництва”, „Організація і технологія ведення фермерського господарства”, „Бухгалтерський облік”, „Фінанси і кредит”, „Туристичне обслуговування”, „Ветеринарна медицина”, „Правознавство”.
Представники Мукачівського кооперативного торговельно-економічного коледжу презентували спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем „молодший спеціаліст”: Бухгалтерський облік; Товарознавство та комерційна діяльність; Товарознавство в митній справі; ресторанне обслуговування.
ДНЗ «Мукачівський професійний ліцей» презентував професії: електрогазозварника, паркетника, слюсара-складальника РЕА, кухаря, кондитера, столяра, слюсаря з ремонту автомобілів.
Мукачівський ліцей сфери послуг презентував професії: перукар-модельєр, продавець продовольчих, непродовольчих товарів, швачка.
Представники Вищого професійного училища № 3 презентували професії: секретар керівника, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, радіомеханік з ремонту та устаткування РЕА, обліковець (реєстрація бух. даних), токар, оператор ЧПК, оператор ПЕОМ, регулювальник РЕА
ДПТНЗ «Мукачівський аграрний ліцей ім. Михайла Данканича» презентував професії: електрогазозварника з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракториста.
На Ярмарку професій були присутні 250 учнів випускних класів із 47 загальноосвітніх шкіл Мукачівського району, з них 7 дітей-інвалідів та 5 дітей - вихованців Чинадіївського дитячого будинку. Юнаки та дівчата дізнавалися про умови навчання, стан матеріально-технічної бази, проведення виробничих занять, організації дозвілля та інше.
Перед учнями шкіл району виступили й присутні представники підприємств. Зокрема, інформацією про умови праці та перспективами на майбутнє, поділилися з присутніми директор ТОВ «Кіара-Фешіон» та заступник директора ПАТ «Мукачівський завод «Точприлад».
На заході учасники ознайомились з описами професій, які є актуальними на ринку праці, паспортами ринкоутворюючих підприємств, у яких є потреба в працівниках, паспортами навчальних закладів області та центрів професійно-технічної освіти ДСЗУ, різноманітними інформаційними матеріалами служби зайнятості.
Проведення таких заходів допомагає молоді обрати професію, актуальну на ринку праці, реалізувати свої творчі та професійні здібності.