припиняє роботу
Але набутий досвід знадобиться у майбутньому
Як уже повідомлялося, з перших днів загострення епідемічної ситуації розпорядженням голови облдержадміністрації в області створено оперативний штаб щодо збору та аналізу інформації з питань профілактики та боротьби з поширенням пандемічного грипу та інших гострих респіраторних захворювань.
Сьогодні, 26 листопада, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Гоблика відбулося засідання оперативного штабу. Присутні заслухали заступника головного державного санітарного лікаря області Світлану Піцу, яка поінформувала про епідемічну ситуацію.
Так, за оперативними даними, на 16 годину 25 листопада за весь період епідускладнення в заклади охорони здоров’я звернулося 55249 хворих, що становить 445,64 на 10 тис. населення. Кількість недужих дітей – 23 тисячі 690 (42,8%).
За попередню добу з ознаками грипу та ГРВІ в заклади охорони здоров’я звернулося 855 краян. Кількість хворих дітей за останню добу – 372.
За весь період епідемії госпіталізовано 3 тисячі 958 хворих – 7,1% від усіх недужих. Юних краян серед усіх госпіталізованих – 1 тисяча 941. За останню добу на лікарняних ліжках опинилося 45 осіб.
На поточному 48 тижні, за даними епідеміологічного моніторингу, в заклади охорони здоров’я звернулося 6078 краян з діагнозом респіраторно-вірусних інфекцій, що значно нижче показника за попередній тиждень.
За результатами проведених відповідних надзвичайних протиепідемічних комісій на адмінтериторіях області прийнято рішення про відновлення навчально-виховного процесу з 23 листопада у Великоберезнянському, Берегівському та Воловецькому районах. З 24 листопада – у Берегові та Свалявському районі, а в Ужгороді, Мукачеві, Виноградівському та Міжгірському районах у школи та дитсадки юні краяни пішли 26 листопада. Обмежувальні заходи до 27 листопада продовжено в Чопі, Ужгородському, Мукачівському, Перечинському, Тячівському, Хустському, Рахівському, Іршавському районах.
На виконання відповідної постанови головного державного санітарного лікаря України про посилення державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в навчальних закладах санепідслужби області здійснюють посилений державний санепіднагляд за дотриманням санітарного законодавства в навчально-виховних закладах після карантину, в першу чергу, слідкують за дотриманням температурного режиму.
Про суттєве зниження рівня захворюваності говорив і провідний спеціаліст відділу організації лікувально-профілактичної роботи управління охорони здоров’я облдержадміністрації Василь Сердюк. Так, за останню добу до лікарів звернулося 776 краян, що значно менше, ніж в інші дні. За його прогнозами, на вихідних таких буде вже половина.
Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова повідомила, що у 9-х з 18-ти адмінодиниць продовжено карантин. Але там, де розпочали навчання та відвідування дошкільних закладів, посилено заходи протиепідемічної безпеки. Особлива увага – температурному режиму, наявності необхідних засобів захисту, у тому числі марлевих пов’язок. Проблемним, на думку Ганни Сопкової, буде налагодження саме навчального процесу. Адже кілька тижнів вимушених канікул доведеться компенсувати більш інтенсивним навчанням.
Власне про роботу самого штабу говорила член його секретаріату Людмила Ляпіна. Зазначалося, що штаб зі збору та аналізу інформації з питань профілактики та боротьби з поширенням пандемічного грипу та інших гострих респіраторних захворювань свою місію в основному виконав. Його члени працювали чітко і злагоджено. Але досвід роботи знадобиться і в майбутньому. Тому пролунала пропозиція: завершити роботу 30 листопада, а при необхідності – бути готовими до несподіванок.
Володимир Гоблик подякував кожному, хто долучився до непростої роботи. Інформація, яка надходила зі штабу, дозволяла адекватно реагувати на виклики, приймати виважені рішення, вчасно ліквідовувати вузькі місця у боротьбі з недугою.