
Гастономічний туризм чи не найцікавіший серед усіх можливих варіантів. Саме за смачненьким ми часто їдемо в нові міста та країни. Утім, добре було б усе скуштувати і в рідному Закарпатті.
Видання Varosh відготувало топ-5 найголовніших маршрутів, які мусить пройти кожен турист та місцевий, аби скуштувати Закарпаття на смак.
Дегустація сиру у "Селиській сироварні"
Село Нижнє Селище Хустського району подарувало нам два важливих явища – колоритний етно-гурт Гудаки Village Band та надзвичайний сир. А точніше, аж три його різновиди – напівтвердий "Селиський" з виразним запахом, м’який солодкувато-пряний "Хуст" та напівтвердий "Нарцис Карпат" з гіркувато-пряним смаком.
Більш детальну інформацію можна отримати від сировара Петра Пригари за номером 067 255 19 31.
Дегустація вина
Сік землі, напій богів – вино в Закарпатті на особливому рахунку. Назвати точну кількість щорічних винних фестивалів у краї досить складно, втім вона пропорційна кількості шанувальників напою. Тож, сформувати враження про гастрономічні принади регіону, не скуштувавши продукції місцевих виноробів – неможливо.
Дегустація леквару в селі Ботар
У цьому невеличкому населеному пункті у Виноградівському районі варять близько двадцяти видів лекварів. Втім, окрім повидла, звареного за старовинними угорськими рецептами, під час дегустації можна буде спробувати й інші доволі сміливі кулінарні експерименти, на кшталт ковбаси з м’яса свині монголиці з лекваром. Відвідувачам також пропонують страви угорської кухні, фруктові соуси, екологічно чисті соки та іншу органічну продукцію власного виробництва.
Замовити дегустацію та обговорити всі нюанси можна з Павлом Тизешом,за телефоном 097 381 40 52.
Дегустація меду у "Медовому домі" в Мукачеві
Першими в Україні зробити повноцінну туристичну атракцію з бджолярського господарства здогадалися саме в Мукачеві. Створення медової анімації було продиктоване попитом – в Закарпатті існує травневий і вересневий фестивалі меду, три зони медової дегустації (у Мукачівському, Хустському та Міжгірському районах) та пам’ятник бджолі у с. Вучкове Міжгірського району. Тривалість цієї атракції – від 60 до 90 хвилин.
Замовити її можна безпосередньо у господині Людмили Перести, за телефоном 096 300 57 75.
Кельтська дегустація
Ель, вермути та настоянки з дикоростучих плодів – от вагомі аргументи, заради яких варто відвідати агросадибу «Кельтський двір під Ловачкою». У старовинному підвалі гостям пропонують три види домашнього елю — кельтський, імбирний, та кукурудзяний, — виготовлених без пастеризації та фільтрації, а також сидр власного виробництва. Ще одна фішка дегустації – унікальні вермути приготовані на основі європейських сортів винограду з використанням понад п’ятдесяти видів лікарських трав.
Зв’язатися з нащадками кельтів можна за номером 066 00 53501.