У серпні ресторан в Угорщині отримав рахунок за газ у розмірі 2,3 мільйона форинтів (5720 євро). На жаль, вони далеко не єдині, хто постраждав від різкого зростання цін на енергоносії.
«До побачення, літо! Привіт осінь! Наш попередній рахунок за газ у розмірі близько 250-300 000 форинтів тепер становитиме ~2 300 000 форинтів! Тримаймося, це будуть важкі часи», - повідомила піцерія Pizza Monkey із міста Сегед, додаючи рахунок за серпень. Утім підприємство, де працює 60 людей вирішило не закриватися, на відміну від багатьох подібний підприємств малого та середнього бізнесу в Угорщині.
На жаль, вони далеко не єдині, хто постраждав від різкого зростання цін. За останні дні багато дрібних угорських підприємств заявили, що вони більше не можуть працювати через зростання витрат. Серед них суші-кафе, пекарні, магазини вина, овочеві магазини і навіть театри - у Мішкольці, Секешфегерварі, Добоші та інших містах.
Таких компаній десятки. Ці підприємства зазвичай невеликі, сімейні. Піцерії, бібліотеки, ігрові будиночки, ресторани, магазини, винні магазини та кафе назавжди закривають свої двері в цій новій угорській реальності.
Зазначимо, що з 1 вересня життя в Угорщині змінюється: нові ціни, нові податки, штрафи та інші несподіванки. Особливо боляче вони вдарили по малому та середньому бізнесу.
Нагадаємо, що починаючи з серпня 2022 року, споживачі в Угорщині будуть змушені сплачувати за газ ціни, які є найдорожчими у Європі. Якщо в Угорщині кубічний метр газу коштуватиме 747 форинтів (вище за середнє споживання), то в Німеччині він коштуватиме приблизно 550 форинтів за поточним обмінним курсом. І це не дивлячись на домовленості з російським "Газпромом".
Тим часом з 1 вересня російський "Газпром" постачатиме в Угорщину через Сербію на 5,8 млн кубометрів газу більше узгодженого обсягу у довгостроковому контракті. Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто оголосив у середу про досягнення домовленості з російським "Газпромом" про додаткові поставки газу. Це, зрозуміло, викликало різку реакцію з боку країн ЄС, таких як Німеччина, Польща та країн Балтії.
Угорський уряд, очолюваний Віктором Орбаном, піддався міжнародній критиці за укладення нових угод з Росією в той час, коли Європейський Союз намагається всіма силами зменшити свою залежність від країни-агресора.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!