Різдвяні свята позаду, а, отже, час знайти достойне застосування вічнозеленій красуні, яка майже місяць додавала піднесеного настрою майже в кожній домівці.
Якщо ваша новорічна красуня ще не поповнила ряди викинутих у смітник, тоді пропонуємо вам декілька варіантів застосування ялинки після свят.
1. Добриво. Подрібнивши ялинку на маленькі шматочки, її можна використати для мульчування (вкривання поверхні ґрунту для захисту від пересихання та перегрівання).
2. Корм у зоопарк. Ялинку, на якій ще є хвоя, використовують для корму або підстилки для тварин. Однак, поки на Закарпатті не відкрили достойний зоопарк, можна захопити свою ялинку і декілька сусідських, зібравшись з родиною у зоопарк Ніредьгази.
3.Здати до пунктів прийому деревини. В той час як Києві та сусідському Львові запрацювали мобільні пункти збору, до Ужгорода так «цивілізація» ще не дійшла. Максимум, це можна віддати ялинку для твердопаливних котелень дитячих садочків.
4. Профілактика. З хвої можна приготувати протизастудний чай, який боротиметься з кашлем та пришвидшить обмін речовин. Також настій хвої використовують для інгаляцій.
5. Паливо. Подрібнену ялинку можна використати як сировину для котлів на твердому паливі.
6. Косметичні властивості. У народній медицині відомі ванни з хвої, які мають омолоджуючий ефект. Потрібно прокип'ятити 300 г голок в трьох літрах води і вилити цей відвар у ванну. Хвойні ванни нормалізують обмінні процеси по всьому організму, відновлюють втрачені за день сили, зміцнюють нервову систему.
Проте, якщо ви все-таки вирішите відправити ялинку до смітника, пам’ятайте – краще не кидати дерево безпосередньо до сміттєвого контейнеру. У «АВЕ-Мукачево» наголошують, що краще залишити його поруч з контейнерами, так працівники зможуть забрати його разом з великогабаритним сміттям.