від централізованого теплопостачання
Чиновники Ужгорода знають, як позбутися проблем із постачанням тепла та гарячої води. Понад шістдесят будинків міста примусово відключені від централізованого опалення. Міська влада пояснює: у цих будинках вісімдесят відсотків квартир уже мають автономне опалення і подавати туди тепло централізовано – не вигідно. Тепер чиновники радять решті мешканців якнайшвидше встановити у своїх оселях індивідуальні газові котли. Інакше взимку люди залишаться без тепла і гарячої води. Шістдесят три багатоповерхівки в Ужгороді примусово відключені від централізованого теплопостачання. Комунальники кажуть: їх обігрівати не вигідно, у вісімдесяти відсотках квартир встановлене автономне опалення. Решті мешканців чиновники радять не гаяти чАсу і теж встановити індивідуальні газові котли.
Олег Подебрій, прес-секретар міського голови міста Ужгород: "Ми зробили більш систематичним це відключення. Тобто, якщо раніше воно було майже стихійне, то зараз ми цю справу узагальнили. Якщо в будинку багатоповерховому прийняли таке рішення, 80% громадян вже відключені, то всім іншим 20 ми дали можливість відключитися".
Ужгородська влада обіцяє допомогу в оформленні документів. Та це людей не тішить, адже газовий котел, лічильник, нові батареї та труби для двокімнатної квартири обійдуться у десять тисяч гривень. Сума для багатьох непідйомна. Лідія Герасимчук на тепло взимку не розраховує. 460 гривень пенсії вистачає на таку-сяку їжу та ліки.
Лідія Герасимчук, мешканка міста Ужгород: "Немає грошей, немає за що робити. І все, як буде чоловік жити? Зима буде холодна. Холодно в хаті, то і життю не радіє чоловік. Ну, що робити? Купити треба буде якийсь опалювальний електричний прибор. Та буду опалювати так".
Поки що з шістдесяти трьох будинків дозвіл на встановлення індивідуального опалення отримали лише вісім. У «Закарпатгаз» пояснюють: внутрішньобудинкові системи не розраховані на додаткові потужності. Вони вийдуть з ладу, якщо запрацюють усі встановлені газові котли. Щоб уникнути аварій, газовики радять людям встановлювати труби більшого діаметру на стояках та замінювати фасадні і підвідні газопроводи.
Ігор Багрій, заступник голови правління ВАТ «Закарпатгаз»: "Під час розробки і видачі технічних умов ми враховуємо діаметр газопроводів, розраховуємо гідравлічну їх схему для того, щоб ми могли забезпечити у повній мірі котли тією кількістю газу, яка потрібна для того, щоб зимою люди могли отримати нормальну кількість тепла".
Ужгородські чиновники виділили з міського бюджету 100 тисяч гривень і обіцяють їх розподілити між ветеранами війни та інвалідами, які залишилися без тепла і гарячої води. Але цих грошей вистачить лише на 10 квартир.