660 євро за тест: для українських лікарів у Словаччині створили "непрохідні" іспити

54
31

Про це пише авторитетне словацьке видання Actuality.sk. Окремі фрагменти цієї публікації ми зібрали в цій публікації.

Лікар Андрій із Ужгорода вже під час навчання вирішив, що буде працювати за кордоном. Після закінчення медичного факультету, він ще півтори року працював вдома як хірург. У Словаччину вирішив поїхати, оскільки це недалеко від дому та словацька схожа на українську. 
Однак нещодавно з'ясувалося, що для роботи у словацькій лікарні іноземцям слід пройти досить складний тест.

– Тест складений таким чином, що його практично неможливо пройти, – каже Андрій. І знає лише одного українця, свого однокурсника, якому вдалося його пройти, і лише з третьої спроби.

І подібних прикладів багато, в тому числі в Братиславі, у Кошицях та Мартіні. Звичайно, тести проходять всі лікарі з інших країн, але саме українці складають переважну більшість з них.

Словацькі журналісти вирішили розібратися в ситуації – адже, як відомо, у Словаччині бракує лікарів, тим паче кваліфікованих.
Наприклад, стало відомо, що у Кошицях лише 4 з 19-ти українців витримало іспит. У Братиславі на медичному факультеті – 4 з 16 українців захистили свій диплом. В університеті Мартіна – лише двоє серед 23-х кандидатів на лікарську посаду.

Слід зазначити, що ті українські лікарі, які почали працювати до 2016 року не повинні були складати тести. Однак згодом словацьке Міністерство освіти вирішило посилити умови для працевлаштування іноземців. На думку представників міністерства умови визнання професійної кваліфікації кандидатів з третіх країн було занадто лояльним, а особливо щодо знання державної мови. Відповідно, на їхню думку, це може вплинути на безпеку пацієнтів.

За словами Андрія перед іспитами ніхто не попередив які саме питання будуть виноситися на тестування. Зазначили лише, що тема може стосуватися будь-якого питання у медицині. Час, який дали на виконання тесту, теж був дуже коротким. Тим паче, не враховувалося, що претендент є іноземцем. Тому якщо основну частину він пройшов вдало, то бракувало кілька балів у розділі власне медицини. 

Андрій каже, що вивчати медицину в Україні все-таки легше, ніж в Словаччині. А у Міністерстві визнають, що основними проблемами для українців може бути саме незнання словацької мови на належному рівні.

За словами самих словацьких лікарів, вони б самі, скоріш за все, не здали ці тести з першого разу. Словацький хірург Мартин Пецка каже, що ці загальні знання ще залишаються в голові недавніх студентів, а для лікарів, в яких є своя спеціалізація, часто просто непотрібні. 

Чимало відділень у лікарнях Словаччини сьогодні укомплектовані саме фахівцями з України. А більшість словаків їдуть працювати у Німеччину, Австрію, Великобританію, США та Канаду. "Тож, якщо така ситуація збережеться, і українські лікарі не зможуть у нас працювати, то дуже скоро периферійні лікарні матимуть величезні проблеми», - каже словацький хірург.

Нестача лікарів – не тільки словацька проблема. В більшості країн Європи відсутні кваліфіковані медичні працівники. Скажімо, у Німеччині кадри поповнюються за рахунок лікарів з Польщі, Чехії та Словаччини. А у самій Словаччині їх замінювали кадрами з України. Принаймні до недавнього часу.

– Багато лікарень у нас цілком залежать від українських лікарів, щоб забезпечити медичну допомогу для конкретних відділів, - каже представник лікарень мережі "Світ здоров'я" Томаш Краль. - Ми маємо позитивний досвід, коли тут працюють навіть подружні пари, вивчили словацьку, навчилися працювати з нашими лікарняними інформаційними системами. Хоча, звісно, є й негативні приклади, коли з'ясувалося, що лікар не відповідає своїй професійній кваліфікації. Але їх небагато.

Наприклад, у лікарнях мережі AGEL з 64 іноземців 46 є вихідцями зі східних країн, в тому числі з України. Досвід роботи з ними є позитивним.

Наразі українець Андрій з Ужгорода планує пройти тест ще раз – у жовтні, у Кошице. Обійдеться він йому недешево – у 550 євро.

Минулого разу в університеті міста Мартін він сплатив 660 євро, що для українця досить значні кошти. А якщо і тоді не вдасться, то буде пробувати запропонувати свої знання та сили у інших країнах світу.


Зауважимо, що про виїзд українських лікарів до ЄС, у першу чергу, Словаччину ми неодноразово писали. Це явище набуло вже масового характеру. Дізнатися більше про нього ви можете у наших публікаціях:

Коментарі

ДЗ
до Закарпатця

Недостукаєтесь. Таке враження, що тут зібрались медики-активісти, які м'яко кажучи "покакалися" не перший раз і винять у цьому всіх, тільки не себе. Вже їм мало України, уже Словакія погана - дорогі тести, неможливо пройти, упередженість до українців ... Полетять у вас каміння за такі пости. Похваліть Андрюшу, бо ся дітвак убідить. до 10:26 Ніде не отримують. Люди всюду пахають аби вивчитись і отримати професію. Спробуйте пожити в цивілізованій країні і ви зрозумієте як треба вчитися, працювати і відпочивати. 500 євро - це не малі гроші для словака і навіть німця. Питання не в тому скільки заробляєш, а в тому як витрачаєш. Андрій віддав для потреб університету 660 євро, а разом з ним 21 колега і тільки двоє заплатили і пройшли. В ЦРЛ не піду - дуже багато причин. Я сам навчався в інтернаті і ще раз скажу - ніякого упередженого ставлення до українців в Європі/Америці немає. Сертифікувався і працюй. Єдиний рецепт успіху на заході - наполегливе, старанне навчання.

N
NC

not everithing that glitters is gold ;-)

ДЗ
До закарпатця

А медики хіба по тестах лікують? Раніше нормально було - здавали державні екзамени із 5х предметів у професорів у яких практично нереально було шось "порішати". А потім придумали "крок" із мегатупими випендрьожними тестами які лише зазубривши можна здати. Вам не страшно було би лікуватись у доктора, який може завчити тести,але при цьому фахівець так собі? До англомовного коментатора :ви думаєте у нас лікарі закінчивши інтернатуру зразу отримують нічогенький стартовий капітал на відпочинок,будинок з хорошими умовами,автомобіль ? Думаєте із українськими цінами і зарплатою так легко відкласти 500 євро ? наприклад у мене є знайомий лікар,який є сиротою, не мав гроші ні за екзамени, ні за кроки заплатити, хоч і не на відмінно, але закінчив медичний, тепер працює у РЛ терапевтом за якісь 4 з чимось тис грн. А ще він одружений,і жінка в декреті. От скажіть,ви не підете до такого такого який 100% все здав покладаючись виключно на свої знання,проте живе в гуртожитку і ходить пішки на роботу???

З
закарпатець

за кордоном (США, Євросоюз) аби почати лікувальну практику, випускник "мед"у повинен скласти тести і отримати сертифікат. В 2017р. пані Супрун від МОЗ, проводила тестування українських випускників і результат більш ніж плачевний - УжНУ - 0%, пару (!!!) % набрав ім.Богомольця - можна погуглити в інеті. То виникає питання: яких лікарів випускає наш УжНУ?

ДВ
Для Всіх

Андрію усьо у тебе буде добре. Доказ тому 26 коментарів,тай мій у придачу.Ти молодий ,но уже із опитом,який тубі буде на пудмозі.Анатомія ни має розділу,у всіх одинакова.До 12:34 сусідко лиш дурак може вам перечити.

ДС
до сусідка

Но і ходіть до Андрія. Ун знає "шо де оперірувати і шо де пришити". Оператор уд Бога.

Д0
до 08:04

На іспитах не вимагають недоведених теорій. Не фантазуй. На рахунок прикладу з руками, поцікався - Василь Русин. Дуже "опитний" хірург. Якщо такий приклад тобі не подобається, то можна ще один: у мене є знайомий стоматолог з 30-ти річним стажем у Мукачеві. Дуже часто він просто рве зуби, бо не знає як їх правильно лікувати. Його молодий колега в тому ж Мукачеві вилікував аналогічний зуб з гарантією. Тоді ще боявся до нього йти, бо він саме навчався. Можу рекомендувати - Михайло Тодавчич (стоматолог-хiрург). "Теорiя повинна рухатися паралельно практицi" - земля кругла і крутиться навколо своєї осі, але не тільки, є ще багато нюансів. Теорія вивчається першою і тільки захистивши теорію можна візуально дивитися як це робиться на практиці, а вже потім можливо і практикувати. Андрюшка, ти завалив теорію, яка до фраса практика? Не реви на людьох. Дай си покуй. Упий дашо успокоїтельноє, озьми книжку даяку та почтай. Радуйся же тя не взяли, бо наробивбісь біду людьом.

С
сусідка

До 8.04.досить мені доказувати ,я написала шо написала .Титай не чарез рядки а правильно ,я виразилася шо медицина без практики то нуль .Не зря лікарі після Університету проходять інтернатуру ,а хурурги проходять інтернатуру два роки !Тому шо він та практиці буде знати шо де оперірувати і шо де пришити от і все !

ДД
До до сусiдки

Теорiя яка е не доказаною -це Х@йня ! Тупий приклад: з руками пришитими чи ампутованими !! Теорiя повинна рухатися паралельно практицi, iнакше-це буде фрiк , а не наука чи медицина !Одразу помiтно, що до до сусiдка слабий фахiвець « чогось там»

ДЯ
До Я

Щодо ваших слів: "профффесссор сантехнічних наук" - дякую. "кожна держава бережуть цінні професії для своїх" - з власного досвіду - ставлення до українця за кордоном залежить від самого українця. "Низькокваліфіковану" - будь-яку. Все залежить від вас. "тверезо дивляться на світ" - на вашу думку ви дивитесь на світ тверезо. Це суб'єктивна думка, яка на інстинктивному рівні не підтверждена і шукає підтримки. Людина зазвичай прагне докопатися до істини. Якщо ця думка у вас викликає сумніви і шукає підтримку, можливо ви на правильному шляху і знайдете відповідь. Зверніть увагу на те, хто розділяє вашу думку. Сподіваюсь я вніс трохи ясності в ваші думки. "не можемо нічого вдіяти" - можливо воно і добре? Що б ви разом вдіяти? Ви впевнені, що якби ви мали вплив - то змінили б ситуацію на краще? Краще для кого? Краще для всіх не буває. Як Перший Закон Нютона. "А чи воно зрозуміло?Сумніваюсь.Його місія створити вонь." - дійсно? "лікувалибись і у фельдшера" - утрировано, але абсурд.

ДЯ
До Я

"ніхто не попередив які саме питання" - згідно його логіки пацієнти повинні приходити з дігнозом і бажано тим, який він вміє лікувати? "час був дуже коротким" - ти або знає матеріал або не знаєш. "претендент є іноземцем" - це ти майєш підлаштуватися, а не всі пацієнти під тебе бо ти знову щось не знаєш. "бракувало кілька балів у розділі власне медицини" - "what a pity". "вивчати медицину в Україні все-таки легше" - як і право/економіку ... "За словами самих словацьких лікарів" - це журналістська помилка. Інформацію спотворено. Думку висловив якийсь Пецка, а не словацька асоціація хірургів. Влучно наведено цитати Томаша Краля, який коротко описав ситуацію. Але вони нікому не цікаві. бо там все правильно і жалітися нема на що. "недешево – у 550 євро" - ти б хотів завод за такі гроші побудувати? "свої знання та сили у інших країнах світу" - може відразу в США? Висновок: згадав про якого Андрійка йде мова і не стримався від короткого відгуку про весь цей фарс.

ДЯ
До Я

На мою думку - це природній відбір, який Андрійко не осилив. Відповідно до статистики словацьких журналістів (наведена в статті) - 10/68 кандидатів з України складають іспит. А це кожен сьомий кандидат (кожен 4-тий в Кошицях, кожен 5-тий у Братиславі і кожен 12-тий в університеті Мартіна). Як я бачу дану статтю фрагментовану з Actuality.sk: "Тест складений таким чином, що його практично неможливо пройти" - відверта брехня згідно статистики наведеної в статті. "бракує лікарів, тим паче кваліфікованих" - уточнення звалило з ніг. "посилити умови для працевлаштування іноземців" - речення не правильне, але суть зрозуміла. Якщо є можливість робити кастинг - чому б і ні? Дійсність така, що бажаючих багато і можна відбирати кращих. Тому тести відображають дійсність в повінй мірі. Зміни умов працевлаштування стосуються не тільки українців. Ніхто їх силою не жене мішати бетон, але якщо знань вистачає тільки на це - то vitajte!

ДС
до Сусідки

Ви також вмієте писати коментарі. На вашу думку теорія - це мізер, бо важлива практика? Він практично має довести, що він хороший хірург. 1. Практикувати йому ніхто не дозволить без достатніх знань теорії. Логічно? 2. На даному етапі розвитку людства - теорія відіграє визначальну роль. Трохи раніше були інші технології і наука. Практично всі галузі зазнали значних змін. 3. Більшість винаходів запатентовані теоретиками (хімік/фізик/математик) в лабораторних умовах. 4. Уявіть перед вами вибір - теоретик, який пришиває руки або практик який їх роками успішно ампутує. До кого підете? 5. Практика дійсно дуже важлива, але без знань теорії мало чого варта - як дитина з лінійкою проведе пряму краще ніж практикуючий художник на око. Запропонуйте своє бачення відбору?

Я
я

Дякуву Сріберный за пуддержку!Я закарпатиць!

С
Сріберньій

"я до печальки " зашто ти чоловіче туй ся перебачаєш ? За " притензію " ? Кіть ти корінный закарпатиць ,ниє зашто ся перебачати , Так и буде " притензія " .

J
jo

туйка беріть хабарі , нашто вам Словакія, там вам не дадуть, там пахати треба і розумітися у медицині мало

ЯД
я до печальки

Я думаю,що після крапки і після знаку питання нове речення починається з великої букви. Якщо то механічна помилка при наборі тексту,то допустимо, отже і мені полівіть за “прИтензію”.

С
сусідка

До таких розумників писати коменти .Тот Андрій правильно написав ,дитина вчилася тут 6.років і як уся наша молодь хоче працювати за кордоном пристойно .Хочу сказати ті тести то теорія ,а вона без практики лікарської нічого не значить ,тим більше хірург .Знаю одного лікаря ,не поганий як спеціаліст зі стажем ,поїхав у Італію він там ,як фельшер місів здавати тести чи перекваліфіковувався ,но шось здавав .Тому шо для них наші дипломи ,можеш ти бути тут і з червоним дипломом !

P
ProRock

Вся суть патріотів, Словаки винуваті що у українця нема євриків...

В
во

до печалька, тут недавно не аби хто а цiла керiвниця держгеокадастру областi написала "несинітницю", а ти про якiсь претензії говориш. Одумайся.

П
печалька

а як правильно написати, притензії або претензії? думаю, що другий варіант. а хто як думає?!

1
17:39

17:27, який воно професiонал? Даже англiйську вивчити не здатно, про що тодi мова. Даун вiн i в Африцi даун. А цей ще й з понтами.

1
17:38

16:42, вчи англiйську. Понятно, шо ти хотiв попонтуватися, але вийшло навпаки. За граматику я би тебе в 2-му класi лишив.

Я
я

До 16:42.Можливо ви і професіонал,по крайній мірі так себе назвали і я не оспорюю.Притензії не до Словакії.Притензії до України. Хоча при потребі лікувалибись і у фельдшера.А тести-це маніпуляція,яка не відображає дійсності.

FM
few more words

Human's body is complex and each doctor should know all the basics of it. Pretty often having a problem in one place could have a solution in different. f.e. u could try to fix your back but the solution could be stomatological. I mean if your teeth are in a wrong position for a long time it could change you head position which will have a big influence to your back. For sure, there is a lot of other crucial points to pay attention to ... Підсумую - їх вимоги абсолютно логічні. Нічого захмарного вони не вимагають. Люди, які проходять тести, можуть підтвердити. Тест не є дорогим. Я б не хотів щоб мене лікував лікар, який не може: підтвердити свої знання, оплатити тест, купити пристойну машину, утримувати будинок чи винаймати апартаменти з хорошими санітарними умовами, дозволити собі відпочинок і працювати з свіжою головою. Андрійко виглядає як студент котрий не поступив. І в нього є однодумці. На рахунок "своеi комнати в селi" і що за її межами - Земля фантастична, я це бачив.

Д1
до 13:18 & 13:55

As a matter of fact I am a top quality professional at what I'm doing. If slovakian government/medicine/people want to have a better professional than Andrew - they absolutely could claim for it. Anyone who want to be a part of their medical system should respect their rules. I personally know few great doctors which work in Ukraine ATM but has their main practices in Europe/USA. As for me - what they r asking 4 is absolutely reasonable. Good knowledge of slovakian is a reasonable requirement. Doctors works directly with people which could speak and describe their problems based on which they could make a decision and choose the direction in which they will be moving. What seems to basics & Martin's Petska comments around it - it's insane. Dunno what da hell that guy is but he should be fired after he posted that comment.

Я
я

До нг. Ти мене зрозумів.Значить нас уже тут більше,таких,що тверезо дивляться на світ.Шкода,що не можемо нічого вдіяти.А чи воно зрозуміло?Сумніваюсь.Його місія створити вонь.

С
Сріберньій

Словацька схожа на українську ха-ха ))))))))) може говірка , )))) словацька говірка ))))))))))).

Н
нг

до 13:18, ти думаеш, воно (12:40) зрозумiе те, що ти написав? То даун, який нiде дальше своеi комнати в селi не виходив, а розповiдае тут про бугри. Позорище.

Я
я

До 12:40.Ти такий профффесссор сантехнічних наук,що впору нобелівку виписувати!Словаки,як і кожна держава бережуть цінні професії для своїх,а величезна пропозиція на ринку праці з боку зубожілих українців дозволяє їм випендрюватися. Роботу легко знайти за кордоном,але яку?Низькокваліфіковану так,рабів треба!

ДА
до Андрія

Треба ся боло учити хлопе! Думавісь ош то коники із **уна ліпити? Ко ся вчив, тот робить по всьому світу. Розумнуй людині найти си роботу за бугром як 2 пальці ... Усякде і усім треба спеціалішту (даже тубі треба калянщика з опитом, уби му ся руки не трясли і клінінг менеджера у гинделик бі ся берувала схилити пуд столом протерти). Каждий робить ко шо годен. Кіть ісь носив шовдарі у медфак уби ти дали корочку - та типирь із тов корочков іди у бригаду штукатурити амбулаторії. Я ся догадуву што вто за Андрійко і чий ун син. Айбо там ти корону раз-два здоймуть. Люди бісь лічив, ге? Шкода, айбо найдеш си місто дись і будеш люди залічувати ...

Читайте також