9 травня у Львові закарпатці не лиш пиво пили (ФОТО)

30
0

На запрошення "Львівської пивоварні" у місто Лева вирушили закарпатські журналісти. День Перемоги співпав з відзначенням дня міста столиці Галичини. Серед безлічі імпрез та концертів було заплановано також відкриття незвичайного памятника львівським броварям на проспекті Свободи. В чому його секрет – дізнаєтесь далі...

Перша зупинка – ресторація-музей Роберта Домса, одного з колишніх власників Львівської пивоварні. Заклад справді вартий уваги не лише для пивоманів і пиволюбів. Сам ресторан знаходиться у підвальному приміщенні (у радянські часи він мав назву "Золотий колос"). Закарпатцям він нагадав винні погреби, однак на диво має досить високі стелі. В цьому місці можна не лише файно відпочити, впити свіжого пива, а й переглянути фільми, і звісно футбольні баталії на великих екранах. Окрім цього є і невеличка концертна зала, де час від часу виступають відомі українські виконавці – "Неділя", "Мертвий півень", "Моторолла", Катя Чілі та інші. Тобто вул. Клепарівська, 18, поруч з Львівським пивзаводом - обов’язків пунктик для відвідування.

І, звісно, музей пивоваріння. Його відкрито у 2005 році, він має 5 виставкових залів. Вхід без дегустації – 10 грн., з повним "фаршем" – 20 грн. Виходять звідси, зазвичай трохи хитаючись, щось собі підспівуючи під ніс. Вас ознайомлять з історією пивоваріння, починаючи з Шумеру та Єгипту. І, звісно, є всілякі цікавинки з львівської історії. Перший трубопровід з колод, перші акцизні марки, кухлі, всілякі причандалля, фігури перших пивоварів - єзуїтських монахів тощо.

Потім вирушили у центр міста, де до 755-річчя міста мали урочисто відкрити пам’ятник броварям. Два роки тривав конкурс. І нарешті серед семи робіт переміг проект скульптора Володимир Цісарика, автора пам’ятників Пабло Пікассо, Леопольду фон Захер-Мазоху, Францу Йосипу І. Незвичний пам’ятник вже тим, що має унікальний годинник, вмонтований у діжку. Римські цифри на циферблаті замінили на арабські: V – на 17, а ІІІ – на 15, і вийшло 1715 - рік заснування Львівської пивоварні. Щодня у 17.15 за київським часом лунає пісня "Хто «Львівське» п’є – 100 років проживе!», яку свого часу написав композитор Кос-Анатольський. Яскраво доповнило відкриття памятника участь "живих скульптур". На завершення відбувся святковий концерт за участі гуртів "Піккардійська терція" та "Плач Єремії".

Слід також сказати, що у ці дні у Львові було надзвичайно людно. Тож радимо відвідувати це старовинне місто у будні дні, коли на вулицях значно спокійніше. Варто зазирнути на площу Ринок і у всі її розгалуження. Наприклад, моя улюблена вуличка - Вірменська, бо пов’язана з особистими приємними спогадами. Зокрема тут розташована відома галерея "Дзиґа", де по всяк час відбуваються імпрези сучасних митців, в тому числі закарпатських. Вхід безкоштовний. Також у будь-якому підворітті розташовані затишні кав’ярні, галереї. Повсюди збережено дух часу. Можливо це просто ремонтні роботи. Можливо просто десь не подбали про штукатурку. Але здається, що все так і має бути...

Єдиний мінус – кава коштує приблизно 10-15 грн., і на Закарпатті її готують краще. Тому більшість обирає місцеве львівське пиво, яке значно дешевше.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також