94% акцій золоторудника

14
1

хоче закарпатська влада

«Наша позиція така: щоб держава передала 94% (акцій золотовидобувного підприємства «Сауляк»- ЗІК) в управління облдержадміністрації. Тоді ми зможемо оголосити конкурс на кращого інвестора, але на першому місці у конкурсі буде не видобуток золота, а екологічні проблеми. По-друге, у Мужієві, де видобувають золото – проблеми з водою, тому там потрібно робити водопровід, і третє – золоторудне підприємство має бути рентабельним», так 15 березня на прес-конференції в Ужгороді заступник голови ОДА Володимир Гоблик прокоментував інформацію щодо спроб продажу частки акцій ТОВ «Сауляк», що займається видобутком золота в с. Мужієво Берегівського району Закарпаття.

«Зараз сталася така парадоксальна ситуація, що рудник стоїть. Друге ми констатуємо, що це є товариство з обмеженою відповідальністю, частка держави є 94%, а 6 % має транснаціональна компанія. Виходить так, що держава не може влити кошти, бо їх немає, а інвестор влити кошти може, але ніхто під 6% не буде вливати. Треба, щоб він мав 50 + 1%», — зазначив Гоблик.

Аби закрити золоторудник треба більше коштів, ніж для того, аби профінансувати розвиток його роботи, сказав Гоблик.

«Не можна його просто так закрити. Мужієво – це не тільки золото, його добуто всього 860 кг у Державну скарбницю України, але Мужієво — це й 300 тисяч тон цинку і 700 тисяч тон свинцю. Україна ці два елементи з таблиці Менделєєва завозить із закордону», — зазначив посадовець.

Довідка ЗІКу.

14 березня «Кореспондент» з посиланням на Интерфакс-Украина повідомив, що оголошена в грудні 2006 року угода Dragon Mining NL і Eurogold Ltd. щодо купівлі-продажу Саулякського (Закарпатська область) золоторудного родовища відкладена на невизначений термін .

Відповідно до обнародуваної раніше заяви Dragon Mining NL, умови угоди по придбанню Саулякського золоторудного родовища передбачали передачу Eurogold 79 млн 919 тис 874 акцій компанії.

У рамках угоди Dragon зобов`язався, у тому числі, забезпечити надання робочого капітального кредиту на загальну суму $1,6 млн: $0,6 млн — на покриття корпоративних витрат, $1 млн — на забезпечення виробничої програми ТОВ Сауляк до завершення угоди. Кредит передбачалося забезпечити дебіторською заборгованістю Eurogold, що включає кредити в розмірі $3 млн і $0,7 млн, що перебуває в стадії ліквідації Transgold S.A і Explorer S.A.

Наприкінці листопада 2006 року ліквідатор Transgold прийняв пропозицію про покупку компанії за $6,99 млн від спільного підприємства Oxus Gold Рlc. KazahkGold Group Ltd.

Згідно з обнародуваними раніше даними Eurogold, що володіє Саулякським золоторудним родовищем через дочірню Eurogold (Bermuda) Ltd., запаси цього родовища оцінюються в 578 тис. фунтів золота.

Коментарі

I
ivan

a sto govorit narod ?kotoriy prosivaet ryadom?im eto nado?V kraynem slutsae sa to stob sakarpatyu bilo lutse.

Читайте також