Абсурдна ситуація: на Закарпатті не будують крематорій, бо немає вільної землі (ФОТО)

140
13

Електронна петиція стосовно будівництва в Ужгороді крематорію зібрала 266 голосів з 250-ти необхідних.

Автор петиції Юрій Ключівський наголошував: "В межах містах Ужгорода розташовано 9 кладовищ, з яких майже всі закриті. Серед них, найстаріше - Кальварія. Діюче ж міське кладовище Барвінок, яке було відкрито у 1986 році - знаходиться вже за межами міста, на землях Баранинської сільської ради й займає площу більше 16 гектарів. Скільки ж померлих вже поховано на всіх 10 вищевказаних кладовищах та скільки могил збереглось - невідомо. Натомість, кладовища в Ужгороді та в навколишніх селах - займають гектари землі, однак, скільки точно, також - невідомо."

Для щорічного поховання 1400-1500 чоловік лише в Ужгороді щороку потрібна земельна ділянка майже у 1,5 га. Тобто за 20 років потрібно буде 30 га вільної землі, якої вже практично немає.

Єдиний вихід - будівництво та облаштування крематорію в Ужгороді. За прикладом Києва, Харкова та Одеси. При цьому, в Києві кремують 40% покійників, Харкові - 70%, в Одесі - 30%. Окрім питання землі кремація померлого є дешевшою ніж «традиційне» поховання - в землю.

Європейська практика з кремацією у наших, найближчих сусідів, наприклад: у Словаччині й Угорщині. Так, в Словаччині, крематорії діють, в таких містах, як Братислава, Жиліна, Кошіце, Б.Бистриця, Н.Замки та Левіці. В Угорщині діє 14 крематоріїв. Найближчими ж до Ужгороду є крематорії в Кошицях та в Мішкольці. Тобто, наші сусіди вирішують питання поховань власних громадян значно цивілізованіше, ніж це організовано в Україні.

Утім в Ужгородській міській раді в 2019 році відповіли, що будівництво крематорію в обласному центрі Закарпаття не планується:

"Враховуючи відсутність вільних земельних ділянок, в межах території міста, що відповідали б вимогам ДСанПІН 2.2.2.028-99 та ДБН Б 2.2-1:2008, виконавчий комітет Ужгородської міської ради не вбачає за можливе розміщення вказаного соціального об’єкту в межах м. Ужгорода."

Натомість послуги кремації в Ужгороді таки надаються. При кладовищі «Барвінок», біля центральних воротах є бетонна стіна. Там є 25 ніш для урн з прахом покійних. Так було призначено ще у 1976-му році при будівництві кладовища. Наразі вони всі вільні. Отже, закарпатці ще не готові до послуг з кремації?

Натомість пропонуємо вам переглянути як працює крематорій у словацькому Кошице. Ситуація з пандемією коронавірусу загострюється, кількість загиблих зростає, а крематорій в Кошице наразі обслуговує всю східну Словаччину.

"Кремації відбуваються безперервно при 24-годинній зміні однієї кремаційної печі", - розповідає Марта Попрікова, директор муніципального управління.

При крематорії є холодильна камера, де зберігаються тіла. Місткість розрахована на 150 місць. Наразі заповнена приблизно третина. Є тут великий світлий зал для відспівування та прощання з померлим. Словаки давно звикли до того, що поруч з традиційним ритуалом існує альтернатива.

Очевидно, що рано чи пізно на Закарпатті знову постане питання про будівництво сучасного крематорію, адже вільної землі для поховання стає все менше.


Коментарі

АП
автор петиції

Ужгородських чиновників-брехачів варто спитати: чи знають вони, скільки урн з прахом земляків, які померли, як правило, за кордоном, вже прикопали до могил родичів їх рідні, по кладовищах того ж таки Ужгорода? "Послуга" з кремації тіла покійного (а не спалення мерця!) для закарпатця взагалі та для ужгородця, зокрема, на сьогодні - НЕДОСТУПНА. Тим паче, що 23 ніші для урн (а не 25) для укладення праху покійних на кладовищі в Барвінку... це знущання для 115 000 міста, в якому щорічно помирають 1400-1500 ужгородців! Й останнє, а чим ужгородці чи закарпатці гірші від сусідів: словаків чи угорців? P.S. Повний текст петиції та відповіді на неї, тут: https://petition.e-dem.ua/uzhgorod/Petition/View/13

5
578

Землі нема. Лісу нема. Роботи нема. Залишилось 266 лінивих батюшок що не визначаться як правильно розібратись із вірянами..

Р
РУСИН

Та я і читати толком не вмію лем ПИСАТИ дурниці .

Р
Русину

А статтю дочитати слабо до кінця?

Р
РУСИН

До речі , інформацію про крематорії було опубліковано нещодавно і на сайтах Словацької республіки. Крематорії не встигають працювати з напливом тіл померлих. Оскільки виведена з ладу (ремонтуєттся) одна піч . Фото на заставці - теж Кошицький крематорій .

Р
РУСИН

Зберігати потрібно пам'ять про померлого , а все інше - прелюдія . Побувавши в майже 90 країнах- світу , неодноразово спостерігав за цим явищем , як кремація . І ніяк не розумів , чому в ЗАКАРПАТТІ НЕМАЄ нічого подібного . Відповідь : не вигідно, так названому, духовенству . Бізнес є бізнес . Давно вже пора зробити альтернативу , принаймні для адекватних і не зомбованих різними релігійними гаслами.

Д
Доллярь

Обійдуться так, головне Гроші. Головне три 777 пустити по вітру. Щоб навіть бабин пес незавітрив. Колись здається був портвейн у магазиназ три 777. Добра річ, але в туалет ганяло. Як не як памнять

Г
Гость

Так це б було дуже добре. Подивіться які коасиві за кордоном кладовища, чисті і акуратні, баночку закопали і невелику плиту поставили, а тут як на свалці

С
Свідомий

Я за, двома руками! Так в заповіті і напишу! Не хочу гнити в землі щоб хробаки мене їли... І не хочу на кладовищі з хрестами лежати щоб попи товсті мені над головою ходили!

Д1
до 19:13

Русуне, знову паленки з бояришніком перебрав ?

ДЮ
До Юрія

Вот тебе першого і треба спалити !

7
777

Най возят в словаки палити а пепел по европейських просторах розвіяти

Ю
юрий

Не только в Ужгороде, но и в Мукачево. А еще при том отношении теперешней молодежи,ходить ухаживать они не будут,кремация лучший способ.

Читайте також