Аграрний комплекс Закарпаття знаходиться на 10 місці по Україні

15
0

Агропромисловий комплекс області по попередніх розрахунках за темпами розвитку знаходиться на 10 місці по Україні.

Забезпечено збільшення обсягів виробництва зерна, овочів, фруктів.

Приріст виробництва зернових становив 0,1 відсотка, картоплі на 3,1 відсотка, овочів на 7,7 відсотка, фруктів на 16,6 відсотка.

Досягнуто стабілізації ситуації у галузі тваринництва, як чисельності поголів’я сільськогосподарських тварин, так і виробництва основних видів сільськогосподарської продукції.

Одержано приріст поголів’я великої рогатої худоби на 2,4 відсотка, у тому числі корів 1,0 відсоток, свиней на 1,5 відсотка, овець та кіз на 26 відсотків,  птиці на 0,5 відсотка.

Темп приросту виробництва м’яса в усіх категоріях господарств становив 12,3 відсотка, молока 2,9 відсотка,  яєць 1,1 відсотка.

За 2012 рік темп приросту виробництва валової продукції сільського господарства зріс на 4,3 відсотка, у тому числі продукції рослинництва на  5,9 відсотка та продукції тваринництва на 2,7 відсотка.

Разом з тим, у 2012 році започатковано обговорення та реалізацію Ініціативи „Рідне село”, яку розроблено в розвиток Програми економічних реформ Президента України. Практичні кроки реалізації Ініціативи спрямовані на зміщення акцентів бюджетної підтримки в сторону середнього та дрібного сільгоспвиробника, підвищення рівня доходів та добробуту селян. Це вже відчули понад 18 тисяч селян нашого краю, що отримали дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби загальною сумою близько 10 мільйонів гривень.

Головним управлінням агропромислового розвитку продовжуються вживатись комплексні заходи, які спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки, підвищення ефективності аграрного сектору та вирішення соціальних проблем села.

У 2013 році буде затверджено розроблену Регіональну програму  життєздатного  розвитку сільських  територій Закарпатської області на період до 2020 року та напрями до 2025 року, що сприятиме підвищенню рівня життєздатності сільського населення та розвитку сільської економіки, веденню концентрованої та відповідальної політики сільського розвитку.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також