Американські вчені вперше змогли виростити в лабораторних умовах здоровий ембріон людини, який може розвиватися за повним циклом.
Штучний ембріон виростили в Орегонському університеті здоров'я і науки.
Вчені збираються використати свою технологію для добування стовбурових клітин, які потрібні для лікування важких хвороб, серед яких хвороба Альцгемера, ураження мозку і розсіяний склероз.
Деталі методу вирощування людських ембріонів науковці не розголошують. Однак вони розповіли, як можна штучно створювати стовбурові клітини за допомогою їхнього відкриття.
Читайте також: Перше клонування людини може відбутися за 50 років
Згідно із медичною розробкою вчених, для початку вирощення стовбурових клітин потрібен зразок шкіри хворого і донорська яйцеклітина здорової жінки. Із яйцеклітини науковці видаляють ДНК, після чого вводять одну клітину шкіри в середину неї.
Під дією електророзряду, клітина шкіри хворого починає розвиватися і ділитися. За 6 днів виростає ембріон зі стовбуровими клітинами, які можна імплантувати хворому.
"Наше відкриття дозволяє вирощувати стовбурові клітини для пацієнтів із серйозними захворюваннями і пошкодженнями органів. Звісно, ще дуже багато потрібно зробити, перш ніж з"явиться безпечний і надійний спосіб лікування стовбуровими клітинами. Але наша робота – це впевнений крок на зустріч регенеративній медицині", - переконаний доктор Шухарат Міталіпов.
Поряд з цим є і ті, хто бачить загрозу розвитку незаконного клонування людей через відкриття науковців у США. До цього часу клони не могли розвиватися суто в лабораторних умовах, і аби виростити дитину потрібна була сурогатна мати.
За словами доктора Девіда Кінга, з новою технологією клонувати людей без участі жінок-добровольців стало можливим. Тому її варто заборонити на міжнародному рівні.