У мережі з’явилася чергова порція внутрішньої документації силових відомств України, в яких фігурує діючий голова Закарпатської ОДА не тільки як посадовець-кар’єрист, а й учасник сумнівних схем, в тому числі контрабандних.
Автори документів, ймовірно, аналітичних записок внутрішньої безпеки, відзначають, що контрабандний шлейф Геннадія Москаля пов’язаний з регіонами, в яких він працював. Справа у тому, що усі ці регіони – прикордонні.
Почав з рідної Чернівецької області, де були налагодженні потоки в та з Румунії, а також Югославії та незалежних республік, які утворилися на Балканському півострові. Ключові предмети контрабанди – консервація, алкоголь, зброя, наркотики, пальне.
Окремо зібрані факти по «схемах» з Придністров’ям – невизнаною республікою, яка досі залишається «контрабандним раєм». Так у документації значиться придністровська фірма-монополіст «Шеріф», якій постачалися з Закарпаття, Буковини та Франківщини 11 великовантажних цистерн пального на тиждень.
Далі Закарпатська область з середини до кінця 90-х років та початку 2002-х, де процвітала спершу алкогольна, а згодом тютюнова контрабанда, а також контрабанда лісу та перевезення нелегалів.
Так, у 1996 році літак типа «У-2», вщент забитий цигарками, потерпів катастрофу в районі с.Росошани Кельменецького району Чернівецької області. З цим фактом у внутрішній документації МВС також пов’язують Геннадія Москаля, але не як того, хто викривав, а хто покривав.
Перше пришестя Москаля на Закарпаття також пов’язують з співпрацею з синдикатом «РІО» Сергія Ратушняка, який спеціалізувався на контрабанді алкоголю.
Інший приклад з документів МВС це робота фірми «Ревайвел Експрес» у Чопі, яка фактично була підпільним митним складом під контрабанду побутової техніки.
Ну і зрештою – контрабанда автомобілів. Саме з 1995 до 1997 роки Геннадій Москаль «познайомися» з своїм одним з кращих друзів, і донедавна очільника закарпатської ДАІ Михайлом Бойчуком.
Друге пришестя Геннадія Москаля на Закарпаття пов’язують з заявами про те, що контрабанда зупинилася, але її системно перехоплюють словацькі та угорські митники.
З масовими контрабандними потоками Геннадій Москаль працював у Луганські області, де очолював місцеві військово-цивільну адміністрацію. Усі публічні відео про перехоплення контрабанди жорстко спростувала уся подальша робота наступника Москаля на Луганщині Георгій Тука.
Також в контексті контрабанди фігурує в архівах МВС Геннадій Москаль під час роботи в Криму (очільником міліції та уповноваженим), а також Дніпропетровській області (2000 рік).
Як йдеться у архівах МВС, Геннадій Москаль системно перебудовує силову вертикаль під потрібну схему роботи: кожен з відділів чітко отримує інструкції, чи супроводжувати, чи доставляти, чи інформувати, чи покривати.
Читайте також: Архіви МВС: Москаль був куратором мафіозного угрупування Аксьонова
Mukachevo.net