21 серпня у Празі місцеві активісти закликали світові корпорації залишити російський ринок і не бути спонсором тероризму.
На Карловому мосту, одній із найбільш популярних туристичних дестинацій у Європі, пройшов «хрестовий похід» - небайдужі вийшли на міст з синьо-жовтими хрестами, на яких була прикріплена табличка з закривавленим логотипом світових марок, які допомагають росії вбивати українців, сплачуючи податки до бюджету держави-терориста.
Люди на мосту несли символічні хрести кольору українського прапора з логотипами, наприклад, марки одягу New Yorker, продовольчої компанії Bonduelle, авіакомпанії Emirates або банку UniCredit. А також транспаранти: «Росія — терористична держава», «Зупиніть російський імперіалізм» або «Росія бреше, Росія катує, Росія вбиває».
"Ми хочемо підтримати компанії, що йдуть з російського ринку, і як споживачі висловити підтримку тим, хто вже пішов", - сказала Юлія Левкова, одна з організаторів заходу.
При виборі брендів-спонсорів російського тероризму активісти керувалися списком, який склали фахівці Школи менеджменту Єльського університету.
Саме із цього списку організатори обрали близько 30 брендів, добре відомих чеським споживачам.
Наприклад, компанія New Yorker відкрила нову філію у Москві у березні, тобто після російського вторгнення до України. Серед інших модних брендів на заході були логотипи United Colors of Benetton, Diesel, Lacoste, Giorgio Armani. "Ці компанії за півроку навіть не припинили інвестиції або нові проєкти в Росії", - каже Левкова.
На хрестах також було зображено логотип угорського нафтогазового концерну Mol, виробника споживчих товарів Zepter, харчової компанії Lactalis, німецького Raiffeisenbank та концерну Yamaha. Левкова додала, що також створюється мобільний додаток, який дозволить споживачам дізнатися після сканування штрих-коду, чи вироблено продукцію в магазинах компаніями, які досі працюють у Росії, чи ні.
"Українські розробники також працюють над створення мобільного додатку, який допоможе європейцям не купувати товари брендів, які продовжують працювати в державі-агресорі", - повідомили на сторінці Facebook Посольства України у Чехії.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!