Аспірантка ЗакДУ зайняла два призові місця на Міжнародному конкурсі

15
0

Минулого тижня Національним науково-дослідним інститутом українознавства та всесвітньої історії як провідною інституцією МОНМС України було проведено фінал Міжнародного конкурсу з українознавства для студентів та молодих учених (віком до 35 років) і дві Міжнародні Інтернет-олімпіади з української мови та українознавства.

Цей міжнародний конкурс відбувся за сприяння Постійного представника України при ООН, Посла Юрія Сергеєва.

Приємно відзначити, що аспірантка Закарпатського державного університету 2-го року навчання (спеціальність «Всесвітня історія») Руслана Кривенкова здобула одразу дві нагороди – третє місце на Міжнародному конкурсі з українознавства для студентів та молодих учених і третє місце у Міжнародній Інтернет-олімпіаді з українознавства.

Міжнародний конкурс з українознавства відбувався у два етапи:

1 – заочний, до 12 листопада 2012 р. – підготовка науково-дослідних робіт з проблематики міжнародного конкурсу, до розгляду приймались оригінальні дослідження, здійснені на основі наукової українознавчої методології за одним із визначених напрямів дослідження українознавства;

2 – очний, 13 – 14 грудня 2012 р. – захист попередньо прорецензованої науково-дослідної роботи у Національному науково-дослідному інституті українознавства та всесвітньої історії МОНМС України (м. Київ).

Другий етап передбачав також проведення двох спеціальних Міжнародних Інтернет-олімпіад з української мови та з українознавства для студентів та молодих учених.Крім цього, 15 грудня 2012 р. вперше було проведено апробацію моделі Програми сертифікації рівнів володіння українською мовою з виконання проекту «Створення комплексу комп’ютерних технологій для здійснення сертифікації рівнів володіння українською мовою та українознавством» (державний реєстраційний №0104U003351).

За результатами рецензування науково-дослідних робіт на другий тур конкурсу було запрошено 22 учасників, які представляли різноманітні університети України та Канади, у тому числі Закарпатський державний університет.

Про враження від здобутих перемог Руслана Кривенкова розповіла по приїзді: «Найскладніше виступати на тих конкурсах, де вже брала участь іде вже знають, тому що набагато важче у таких випадках «здивувати» журі. Особливо, коли до складу журі входить аж 11 докторів та кандидатів наук, які є професіоналами кожен у своїй спеціальності і які пам’ятають та порівнюють твої теми дослідження на минулих конкурсах. Тому я дуже рада, що вже втретє вдалось достойно представити наш університет у Національному науково-дослідному інституті українознавства та всесвітньої історії (у 2010 р. Руслана отримала 1 місце у Міжнародному конкурсі з українознавства для студентів та молодих учених і 2 місце на Міжнародній Інтернет-олімпіаді з української мови, а минулого року– 1 місце на Міжнародній Інтернет-олімпіаді з української мови і 3 місце у Міжнародному конкурсі з українознавства для студентів та молодих учених, – авт.).

Цього року журі визначило проблематику Міжнародного конкурсу також складнішу порівняно з минулими роками, адже потрібно було використовувати більшою мірою зарубіжні українознавчі дослідження. Для мене проблема полягала в тому, що література з теми моєї конкурсної роботи, яку я обрала, виходячи з теми моєї кандидатської дисертації, була англомовною, а на німецькій та іспанській мовах (які я вивчала) було менше джерел. Бачу, що без знання англійської тепер нікуди, тому довелось багато перекладати (сміється, - авт). До того ж рецензентом моєї роботи був д.філос.н., спеціаліст у проблематиці, яку я вибрала для конкурсу, Крисаченко В.С., чиї книги для мене є взірцем у даній сфері.

Щодо фіналу конкурсу, то після жорсткої конкуренції, коли теми інших фіналістів з Канади і України були також дуже цікавими та актуальними, для мене здобуття третього місця є не менш цінне, ніж перше місце у 2010 р. Особливо вдячна керівництву нашого університету за сприяння у відрядженні; своєму науковому керівнику д.н. з держ. управл. проф. Іванові Івановичу Черленяку; інженеру-програмісту Інституту інформаційних технологій ЗакДУ Вальтеру Волфсбергеру за допомогу у підготовці мультимедійної презентації, що разом з презентацією конкурсантки, яка цього року зайняла перше місце, визнана найкращою. Також дуже вдячна начальнику відділу інформаційно-організаційного забезпечення ЗакДУ Катерині Миколаївні Мовчан за надання детальної інформації про всі міжнародні і всеукраїнські конкурси, олімпіади, конференції.

Для мене великою несподіванкою було отримання нарешті призового третього місця на Міжнародній Інтернет-олімпіаді з українознавства, яку мені до цього два попередні роки не вдавалось виграти. Особливо вдячна к.філ.н. доц. Вероніці Федорівні Баньої, яка підготувала мене до вказаних міжнародних олімпіад.

Рада, що вдалось достойно представити наш університет, вперше взявши участь у Програмі сертифікації рівнів володіння українською мовою, яка створена як аналог міжнародним мовним сертифікаційним системам (TOEFL для англомовних країн, DAAD– для німецькомовних тощо).Ця програма складається з 5 частин, після проходження яких (граматика – 76 балів зі 100 можливих; читання – 78 балів; аудіювання – 70 балів; творча робота – 85 балів; дискусія – 84,8 балів) я змогла отримати другий результат після фіналіcта з м. Києва.

Цей міжнародний конкурс мені запам’ятався як найкращий з усіх, в яких я брала участь, завдяки своєму престижному статусу, високоорганізованому проведенню всіх його етапів і найголовніше – справді доброзичливій атмосфері, яку організаторам вдається створити між фіналістами. Це все заслуги працівників Національного інституту, в якому я дуже рада була втретє представляти наш університет. Тому бажаю кожному не зупинятися на досягнутих результатах, а завжди ставити перед собою нові цілі і робити все необхідне для їхньої реалізації».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також