
Політик наголошує, що в української влади спершу має бути бажання захищати країну зі зброєю у руках, і лише потім – дипломатія.
- Ми повинні перегорнути в своїх головах непотрібні розмови про переговори з військовими терористами Росії. Ми не повинні і не маємо права говорити, що військовими діями Донбас не врятуємо. Ми не маємо права більше віддавати ворогові жодного метру землі. Бо спочатку у нас забрали Крим – територію, яка за своєю площею відповідає такій країні як Македонія, а зараз хочуть відібрати території, які відповідають розмірам Словенії. Якщо не дамо ворогові адекватну відповідь, Україна перетвориться у маленький клаптик суші, і не факт, що він включатиме у себе Київ, - наголосив Віктор Балога.
За його словами, ми повинні чітко зрозуміти, що боротьба за нашу територіальну цілісність, в першу чергу, полягає у бажанні всього керівництва держави захищати свою країну зі зброєю в руках: "І лише після цього – переходити до дипломатії".
- Більше того, панове, беріть приклад з Меркель. Заради звільнення спостерігачів ОБСЄ вона добилась того, що Президент країни, проти якої ведеться війна, оголосив перемир'я. А хто у нас думає про обмін полоненими і чи готові ми захищати їх так само? Але головне – чи є кому захищати? Бо не думаю, що хтось міг собі уявити, що на своїх посадах залишаться майже всі ті, хто приймав активну участь у боротьбі з Майданом, хто працював і продовжує працювати не в інтересах держави. Тому, якщо ми йдемо до перемоги, у владі не повинно бути ні кумів високопоставлених чиновників держави-агресора, ні вчорашніх архітекторів режиму Януковича. Якщо ми не зупинимо корупцію у вищих ешелонах влади – на перемогу розраховувати не варто, - підкреслив народний депутат.
- Те, що забезпечення армії цілковито лягло на плечі волонтерів – не є нормальним явищем. Ми воюємо не з дикими племенами, а з найбільшою державою у світі. Проти нас кидають професіоналів і найновіші розробки російського ВПК, а наша державна машина не здатна забезпечити особовий склад навіть форменим одягом. Тому, вихід у нас один – демонтувати державу, як неефективного посередника між народом і армією, або, що більш реально, провести повне перезавантаження усіх гілок влади. А якщо ні, можна сміливо готувати білий прапор, або триколор – кому що більше подобається, - підсумував Віктор Балога.