Політик пояснив, що заважає їх розпочати прямо зараз.
«З початку силового протистояння на Сході можемо зробити головний висновок – АТО не може бути єдиним рецептом виходу з кризи. Куди б ми не йшли, що б не робили - все одно в підсумку ми сядемо за стіл переговорів. Саме ними закінчується кожна війна. Так що заважає розпочати ефективні переговори уже сьогодні?», - зауважив народний депутат.
А для цього, зауважує він, потрібно:
1. Повне зупинення АТО. Коли про це говорю, розумію, що у мене не найкраща компанія. Але на такий крок можна піти за однієї умови – якщо люди, які про це просять, візьмуть на себе повну відповідальність за людські життя, порядок на вулицях і боротьбу з реальними терористами. Іншими словами: хочете зупинення АТО – дійте за дніпропетровським сценарієм. В противному випадку ваші заяви голослівні.
2. Якщо Ахметов заявляє про готовність самостійно створити загони самооборони, то чи варто надати їм такий самий статус, як у Дніпропетровську? Впевнений, це повинно відбуватися лише шляхом їхньої легалізації у МВС, або ЗСУ. Він же вболіває за єдину Україну? Хоча, розмови йдуть різні.
3. Круглий стіл може змінити ситуацію. Але, у випадку, якщо за нього сядуть реальні лідери, які мають реальний вплив на людей. Іншими словами - якщо влада проводить круглий стіл у ВР, то не з «говорящими головами» і «спеціалістами в усіх галузях», а з керівниками 50 найбільших підприємств. І не на телекамери, і не у передвиборчому форматі.
«Бо якщо дивитися на логіку подій на Донбасі, то некомпетентні заяви керівників, і регіонів, і центру, що нібито все нормально і референдуму ніякого не було, то я відповім: ніхто і не збирався за результатами недільного «голосування» включати кримський сценарій. Хотіли просто зробити пробник - що реально відбудеться під час голосування. А далі за цими лекалами після президентських виборів зробити «волевиявлення». І тоді Україна уже отримає щось більш схоже на референдум, але уже з відповідними наслідками. Такого сценарію слід уникнути і на це ще є час», - констатував Віктор Балога.