Політик поділився з читачами у Facebook фото тих драматичних подій, а також знімком скульптури на набережній міста, яка нагадує усім про 1998 рік.
«Наше місто має дуже багато красивих будинків і пам’ятників. Кожен з них, - це історія життя наших мукачевців. На набережній Латориці є скульптурна композиція «1998 рік. Рік біди і випробування». Її автор - народний художник України Іван Бровді, якого Ви знаєте по скульптурі Кирила і Мефодія, Щасливого сажотруса та інших», - написав Віктор Балога у соціальній мережі, додавши альбом зі знімками.
«А тоді, 14 років тому, місто пережило трагедію, внаслідок того, що Латориця за лічені години вийшла з берегів і почала руйнувати все, що опинилося на її шляху. Через повінь, третина населення Закарпаття, у майже 120 населених пунктах, а це близько 350 тисяч чоловік, попала до зони зоні стихійного лиха. Вода підтопила більше 6000 хат, у тому числі, біля 3000 стихія повністю зруйнувала. В одному лише Мукачеві було зруйновано біля 600 хат. Більше 2 тисяч мукачівців довелося вивезти в приміщення шкіл, дитсадків, готелів, - нагадав політик сумні цифри 1998 року. - Мене тоді тільки нещодавно обрали міським головою Мукачева. Приходилося особисто їздити по місту і забирати жінок і дітей з підвіконь вже підтоплених будинків. Усі працювали без сну до тих пір, поки не відселили усіх людей з підтоплених будинків, і не розмістили їх десь жити, нагодували їх. Для цього відкривали польові кухні прямо на вулицях. Роздавали людям гумові чоботи, бо ви ж на фото, які обійшли весь Інтернет, бачите, що там творилося. Але в кожного мукачівця в родині є і свої фото того трагічного для усіх періоду».
Коли вода спала, пригадує політик, – взялися до відбудови житла: «Мукачеву допомагала вся Україна і увесь світ. Давали ліс, металопрокат, гуманітарну допомогу, великі кошти. Найбільшу допомогу тоді мукачівці отримали від міського голови Києва Олександра Олександровича Омельченка та бізнесменів Мукачева і Донбасу., Але саму велику допомогу мукачівцям надав тодішній Президент України Леонід Данилович Кучма, який не тільки виділив необхідні гроші на відродження інфраструктури Мукачева, але й особисто вкладав душу і серця у запобігання новим підтопленням. І в Мукачеві усі завжди пам’ятають Добро».
«У дні цієї трагедії, ми усі мукачівці стали командою. Паводок згуртував нас усіх, і показав, що ми є дійсно громада, і назавжди єдина, дружня сім'я. Ми зробили висновки з подій 1998 року, і вже повінь 2001 року була не такою руйнівною, як попередня. Коли побачив в майстерні у Івана Васильовича метровий ескіз скульптурної композиції цього пам’ятника, то запропонував зробити для нашого міста такий пам’ятник. І тепер всі, хто гуляє по місту, можуть бачити його і знати історію цього пам’ятника, який ми відкрили 7 жовтня 2010 року. І нехай Ангел-охоронець і Божа благодать завжди охороняють Мукачево, наш рідний край і всю Україну від стихії, горя і біди», - підсумував Віктор Балога.