Балога натякнув, що за забороною продавати ліки в кіосках, стоїть конкурентна боротьба

17
1

Чи потрібно мати аптекарські кіоски в селах, де живе мало людей і немає свого ФАПу? – звернувся у своєму Facebook політик.

«Мені цікава позиція спеціалістів в галузі охорони здоров'я і споживачів, які живуть у маленьких селах, стосовно того, як вплине ліквідація аптечних кіосків на доступність громадян до можливості придбання необхідних ліків?», – пише політик.

«Заборона суб'єктам господарювання здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими засобами через аптечні кіоски, що запроваджена з 29 грудня 2012 р., можливо створить проблеми в забезпеченні цими засобами жителям сіл, в яких немає навіть своїх фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів). Відтепер, лікарські засоби будуть реалізовуватись лише через аптеки чи аптечні пункти», – повідомив Балога.

«Аптечний кіоск – це структурний підрозділ аптеки, основним завданням якого є забезпечення населення лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі готовими лікарськими засобами, що відпускаються без рецептів лікаря, а аптечний пункт – структурний підрозділ аптеки, який створюється у лікувально-профілактичних закладах, основним завданням якого є забезпечення населення лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі готовими лікарськими засобами», – пояснив політик.

«Основний акцент, під час прийняття рішення про припинення існування аптечних кіосків, був на те, що це не буде мати суттєвого впливу на можливість громадян скористатися послугами аптечних закладів. І те, що аптечні кіоски не забезпечують належного рівня надання фармацевтичних послуг, бо в них допускалась відсутність торговельного залу і був дуже обмежений норматив площі аптечного кіоску. Розробники посилалися на те, що:

- є регіони України, в яких наприкінці 2012 р. залишилась найбільша кількість кіосків у порівнянні з іншими, в той час як забезпеченість населення аптеками та аптечними пунктами в них вища, ніж у середньому по Україні. Наприклад, у таких областях, як Одеська та Дніпропетровська навантаження на один аптечний заклад (аптеку або аптечний пункт) становить відповідно 2144 та 2217 осіб, що нижче від середнього показника по Україні.

- з 2005 року значно зменшився такий показник, як навантаження на один аптечний заклад. За розрахунками, які виключають аптечні кіоски, станом на кінець грудня 2012 р. один аптечний заклад (аптека або аптечний пункт) обслуговує 2264 населення, у той час, як наприкінці 2005 р. цей показник становив 3190, – зауважив Віктор Балога, додавши: Це може виглядати, і як конкурентна боротьба великих мереж із дрібними підприємцями?»

Коментарі

І
Іван

Конкурентна боротьба-це добре. Вже багато років чекаємо в Мукачеві конкурентної боротьби серед продовольчих супермаркетів. На жаль через пана Балогу і його Барву доводиться їздити за покупками в ужгородські Сільпо або Вопак.

Читайте також