
За словами політика, адміністративними методами економіку не рятують.
«Запровадження 15-відсоткового податку на обмін валюти – достатньо жорсткий інструмент по відношенню до людей. Ми ж розуміємо, що вони її купують не від хорошого життя, а через те, що не мають іншого способу зберегти заощадження», – написав Віктор Балога у своєму Facebook.
«Такі інструменти, можливо, дадуть якісь короткострокові результати. Але їх вплив на економіку в цілому можна поставити під сумнів – треба дивитися в корінь проблеми, а не боротися з симптомами. Тому таке рішення важко назвати професійним. Цей крок лише збурює людей – вони ж розуміють, що чиновники хочуть вирішити свої проблеми їхнім коштом», – констатував політик.
Кілька годин потому політик подякував Богу, що Верховній раді вистачило розуму не ухвалювати закон про податок на обмін валют:
«Слава Богу, що у Верховної Ради вистачило розуму не приймати 15-відсотковий податок на валютні операції. Готівковий ринок не є настільки великим, щоб мати якийсь вплив на ситуацію. Це б призвело хіба що до повернення 90-х з «кидалами» і «мінялами», та масового невдоволення простих людей, яким банально хочуть залізти у кишені», - зауважив політик.
«Але питання в іншому. Чи вистачить після цього розуму всерйоз зайнятися системними речами. Бо нестабільність курсу – це лише симптом української економіки, яка не демонструє зростання і є непривабливою для інвесторів. Ось де лежить корінь проблеми, яку ми маємо сьогодні», - підкреслив Балога.