
Політик зауважує, що останньому Кабінету Міністрів не вдалося втілити жодну з окреслених реформ.
- Особисто я не голосував за призначення прем’єр-міністра, так само як і не входив у коаліцію з вчорашніми архітекторами режиму Януковича. Разом з тим, підтримував усі ті ініціативи, які були потрібні суспільству, і критикував усе, що вважав популізмом і непрофесійністю. Але, особисто я не вважаю, що цей уряд став проривом для України. Швидше навпаки. Так - і прем’єр, і деякі члени уряду легко спілкуються англійською мовою. Так, у цьому уряді з’явилися люди з західною освітою. Але чи може хтось назвати хоча б одну реформу, або принаймні натяк на неї, яку цій команді урядовців вдалося започаткувати, - зазначив Віктор Балога.
Народний депутат погоджується, що за 5 місяців роботи ні в якій країні не потечуть молочні ріки, але, додає він, навіть, якщо ця країна не перебуває у стані війни. Але, цього часу більше, ніж достатньо, аби:
1. Повернути органам місцевого самоврядування кошти, заблоковані Януковичем на Єдиному казначейському рахунку. "Злочинна влада пішла, міські голови як і раніше сидять без власних, зароблених грошей, якими без жодних докорів сумління користується уже новий уряд", - підкреслив політик.
2. Зруйнувати корупційні схеми попередньої влади. "Поки що бачимо, що їх просто підхопили нові люди", - акцентує Віктор Балога.
3. Започаткувати реформу МВС.
- Варіантів було названо маса. Але реформа правоохоронної системи почалася і закінчилася вивішуванням синьо-жовтих прапорців на патрульні машини. Якщо в перші тижні ці патрульні машини принаймні охороняли в’їзди в міста, то коли конфлікт вдалося локалізувати, вони знову стоять під правильними знаками, в кущах і збирають касу. Але уже під синьо-жовтими прапорцями, - відзначив політик.
4. Цього часу достатньо, щоб закласти основу реформи системи охорони здоров’я. Вибачте, але оголошення про збір коштів на операції за кордоном нікуди не зникли, немає навіть натяку на ліквідацію відомчої медицини. Немає навіть проекту концепції реформи охорони здоров’я.
5. Закласти основу енергетичної незалежності України.
- Неодноразово звертався до глави уряду щодо відмови від газу – ще за місяць до того, як ми перестали закуповувати його у Росії, і коли влада ще тішила себе надією на домовленості з «Газпромом». По кроках розписував як не користуватися газом і зайти в опалювальний сезон зі спокійною душею. Знаю, що втілити це більше, ніж реально, бо ми так зробили на Закарпатті і наша область єдина в Україні, яка може назвати себе енергонезалежною, - зазначив Віктор Балога.
"Але, замість того цей уряд навіть не спромігся скасувати розпорядження Кабміну Азарова про заборону на індивідуальне опалення. За бажання цей список можна продовжувати. Але я знову задаю собі питання – де хоча б одна реформа, або натяк на неї? Бо якщо хтось забув, то нагадаю, що в лютому це був «уряд реформаторів-камікадзе». Не знаю як ви, але я не помітив жодного політичного самогубства в інтересах країни. Але, за піар можу поставити міцних п’ять балів", - констатував народний депутат.