Він має вступити у дію з липня цього року, однак представники більшості пропонують відкласти це ще на рік.
«З 1 липня повинен вступити в силу Кодекс цивільного захисту населення. Не буду розказувати скільки здоров’я особисто мені коштувало його прийняття. Поясню чому. В цьому кодексі ми протягнули ряд революційних речей для бізнесу. Зокрема, перше – заборонили контролерам самостійно опечатувати і припиняти роботу підприємств, цехів, магазинів і т.д.. Тобто з 1 липня начальник з папкою уже не зможе прийти і сказати: «Зупиняйте завод, опечатуйте склади бо у вас вогнегасник не там висить». Тільки через адміністративний суд: є порушення – йдіть і доказуйте свою правоту на рівні з бізнесом», – зазначив політик.
«Друге. З першого липня для новостворених підприємств запроваджується принцип декларування, замість отримання дозволу на початок роботи. Тобто якщо раніше треба було вибивати собі дозвіл, то з введенням в дію Кодексу достатньо виконати вимоги протипожежної безпеки, витратити 10-20 хвилин на заповнення декларації, надіслати в ДСНС і через 10 днів спокійно починати працювати», – пояснив депутат.
«Спротив з боку усіх (наголошую – усіх) державних структур був нереальний: ну як просто так забрати «касу» у колядників? Погодження з кожного відомства доводилося вибивати на рівні міністрів, на кожному етапі вигадували щось нове, тільки б не приймати Кодекс. Не без проблем, помаленьку, ми його протягнули і 2 жовтня минулого року ВР його проголосувала. Ну значить не дарма ми два роки сиділи в Міністерстві і щось таки в цій наскрізь корумпованій державі змінили. А що відбувається зараз? Два дні тому товариші Зарубінський, Рибаков і Наконечний вносять у парламент законопроект: «просимо перенести термін введення в дію Кодексу цивільного захисту населення». Ще на рік», – зауважив Віктор Балога.
«Тому, дорогі підприємці, якщо з першого липня 2013 року до вас продовжать ходити контролери, ви знаєте кому подякувати. Готуємо з цього приводу звернення до Президента. Він почесний голова Партії регіонів, йому підконтрольна більшість у Верховній Раді і в його силах вплинути на депутатів. Ми зі свого боку зробили усе можливе і не можливе, щоб втілити цю реформу. Зараз усе впирається в політичну волю. Не треба нічого вигадувати. Не треба створювати щось нове. Все що вимагається – просто не рубати наші 10-річні напрацювання. Все дуже просто», – підсумував нардеп.