Політик планує внести до Верховної Ради України законопроект про внесення змін до чинного законодавства щодо підтримки власників невеличких виноградників в Закарпатті та на півдні України по випуску ними власних сортів вина, шляхом зменшення для таких виробників вартості ліцензій, дозволів, строків реєстрації, захисту торгових марок наших виноробів, від підробки вина.
«Мені завжди подобається, як люди добре і з душею свою роботу роблять. От відомий закарпатський приватний винороб Іван Урста з села Великі Береги Берегівського району, якого на "Червене вино Мукачево-2012" за його роботу нагородили конем, і який мене сьогодні запросив у гості на молоде вино, каже що закон 2005 року про виноградарство та вино великі виробники вина «підігнали» під себе. І коли їхній колишній депутат Верховної Ради Іштван Гайдош вперше балотувався у народні депутати, то Іван Урста, разом з іншими приватними виробниками вина та науковцями з Великої Бакти, підготували депутату законопроект про приватне виноробство. Але досі цей проект у Верховній Раді так і не розглянули», - написав Віктор Балога у своєму Facebook додавши відео зустріч з виноробом.
«Пан Урста каже, що не хоче бути на рівні «самогоноварників», і запитує: «Чому у Європі підтримують приватне виробництво вина - а у нас ні? Куди мені заплатити акцизний збір? Я виноградар і винороб – хочу працювати у цивілізованих умовах, як це робиться в цілому світі. Адже там цей бізнес поповнює державну скарбницю. Рахується кількість кущів, кількість . Відповіді я не отримав і досі». Ми тут же вирішили подивитися причини відсутності реагування Верховної Ради України на підготовлений ним і колегами законопроект про приватне виноробство, який, як їхній колишній депутат їм казав, він вніс, до Ради, а погана ВР не прийняла його. Але, як свідчить база даних «Законопроекти» Верховної Ради України, яку ми передивилися разом з паном Іваном, там не зареєстровано, що їхній колишній депутат взагалі вносив такий проект до Верховної Ради України http://adresno.ru/ARTTc», - зауважив Балога.
На його думку, питання виноробства для Закарпаття дуже серйозне, і ігнорувати його не можна: «В нас на Закарпатті не менше 100 відомих власників невеликих виноградників, що мають власні авторські марки вин, у тому числі і такі, що можуть при певній підтримці з боку Держави Україна, конкурувати із самими відомими брендами Франції і Європи. Але чому ж тоді відсутній захист, як торгових марок, так і якості вітчизняної виноробної продукції та від навали іноземного «порошка»? Чому відсутня реальна підтримка національного виробника взагалі? І не лише в Закарпатті, бо такі виробники є і на півдні України, у тому числі, і в Криму? Чому не ведеться тотальна, як у тій самій Франції, боротьба з фальсифікацією вина та захист національного ринку невеличких виноробних підприємств, а часто захищаються, виключно великі виробники, що скуповують виноматеріал у власників малих виноградників, аби потім ці цінні сорти винограду злити в чани, звідки б йшла однорідна рідина».
«Проблема, яку поставив переді мною Іван Урста, підвела мене і до необхідності захисту виробників власних закарпатських та кримських сортів вина, до рівня, що має місце, скажімо у Франції чи іншій країні Європейського Союзу. На жаль, але, крім пана Івана, не чутно позиції і інших власників невеличких виноградників в Закарпатті, Криму, на Херсонщині тощо, що вже давно виробляють власні ексклюзивні сорти вина», - зауважив політик.
«Я не буду валити все на Верховну Раду України чи попередників, а просто внесу до Верховної Ради України законопроект про внесення змін до чинного законодавства щодо підтримки власниками невеличких виноградників в Закарпатті та на півдні України по випуску ними власних сортів вина, шляхом зменшення для таких виробників вартості ліцензій, дозволів, строків реєстрації, захисту торгових марок наших виноробів, від підробки вина. І зрозуміло, що хотів би почути пропозиції і від інших виноробів. Вважаю, що ці дії дадуть реальну підтримку невеличких сімейних виноградників, які зможуть дати унікальні і якісні сорти вина Україні і всьому світу, як це роблять, знов таки у тій самій Франції, яка є безспірним законодавцем світової винної моди… додам, до тих пір, поки на ринок ще не вийшли вина Закарпаття, Криму, Херсонщини тощо», - наголосив Балога.
За його словами, це буде також реальною підтримкою у розвитку середнього класу, бо дасть для Закарпаття, Криму та інших, де є унікальні можливості для виробництва харчової продукції, великі можливості для працевлаштування місцевого населення, і розвитку, у першу чергу, суто сімейного бізнесу, що буде ще більшою запорукою якості виробленої продукції: «Щоб я, у черговий раз, із задоволенням міг сказати своє улюблене: «Йой, як ти йсе добре робиш!»