Історію виникнення цього мистецтва пов’язують з часом винайдення паперу в Китаї, тобто близько 105 рік н.е. У 17 столітті в Європі ним займалися дами вищого класу.
Протягом останніх років таке рукоділля активно поширилося і в Україні. Квілінг — мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу, пише beregszasz.com.ua.
Вперше документально згаданий у 1200-х, але фактично почав використовуватись у 1500-1600-ті французькими та італійськими черницями. Вони використовували рвані шматочки бібельдруку (особливо тонкий непрозорий папір) та гусяче пір'я, щоби прикрасити релігійні догмати та картини. Саме використання гусячого пір'я породило термін «quilling» (анг. quill — пташине перо).
Вправно оволоділа квілінгом і берегівчанка Аніта Антал. Дивлячись на композиції Аніти не можна не висловити своє захоплення: витончені лінії, реалістичні об’ємні форми, майже казкові сюжети. «Квілінг – дуже особливий, адже з кількох папірців можна створити прекрасні предмети. Ним можна прикрасити будь-яку річ, створити гарні картини», — каже молода мисткиня.
Перше знайомство з «паперовим» мистецтвом у дівчини відбулося дуже по-сучасному – в Інтернеті. Там можна знайти сотні фото композицій, відео-уроків, порад від професіоналів. «Я і раніше цікавилась креативними ручними виробами, а одного дня я побачила квілінг-картину і мені стало цікаво, яким чином можна виготовити такі квіти. Того ж дня у магазині знайшла упаковку папірців, на якій були ті самі квіти, які я побачила в Інтернеті. Тоді я вперше зустрілась з словом «квілінг». І ось уже 1,5 роки захоплююсь цією технікою. Коли я виготовляю квіти, то всі мої думки заняті ними, сконцентрована тільки на роботі, а результат сповнює мене відчуттям задоволення». – ділиться враженнями від зайняттям квілінгом Аніта.
На виготовлення простої композиції у берегівчанки йде близько півгодини, хоча раніше займало 1–1,5 години. Складна ж робота потребує більше часу, може навіть займати 2–3 дні. Спочатку дівчина займалася квілінгом тільки для власного естетичного задоволення. Першими роботами Аніти були магнітики. Виготовляла їх і для друзів, сусідів. Потім витвори дівчини набували все більшої популярності і люди почали робити замовлення у мисткині. Наразі дівчина в основному займається квілінгом на замовлення. Найбільше їй до вподоби техніка з використанням шпильки, коли можна викласти зазначену форму. Витвір у техніці квілінгу можна підібрати до будь-якої нагоди чи свята, наприклад, до Різдва, Пасхи, хрестин, днів народжень, іменин. «Його можна використовувати як листівку, рамку для фото, магнітика для холодильника, 3-D фігури та навіть як прикраси. Все залежить від фантазії», — розповідає Аніта.
Сім’я, звичайно, підтримує вправну майстриню, за їхніми словами, вони пишаються дівчиною, «тому у мене є й сенс займатися цією справою», — переконана берегівчанка.