Цього тижня спеціалісти управління освіти міськради на чолі з начальником Людмилою Токар відвідали дошкільні навчальні заклади, аби обстежити їх готовність до початку нового навчального року. До цього своєрідного рейду було залучено також чи не найкомпетентніших осіб у цій сфері – очільників усіх 14 дитсадків (у місті функціонує 5 угорських, 6 українських і 3 ДНЗ із так званими змішаними групами).
Підсумовуючи результати відвідин, Людмила Янівна відзначила:керівництво міської освіти в цілому задоволене станом готовності дитсадків до нового навчального року. У кількох дошкільних навчальних закладах,крім санітарної побілки, провели роботи значно більшого масштабу. Начальник освітянського управління зазначила: цьогоріч на ремонтні роботи було витрачено понад півмільйона (530 тисяч) гривень. І взагалі, дошкільна освіта – це державної ваги справи. Тим паче, що з року в рік зростає кількість вихованців дитячих садків, що частково пояснюється зростанням рівня народжуваності, а також розпорядженням уряду, відповідно до якого діти старшого дошкільного віку обов’язково повинні бути охоплені дитсадковим вихованням (по суті цей процес можна назвати дошкільно-підготовчим). Цьогорічного вересня у садочках міста буде понад 1000 дітей.
Отже, враховуючи тенденцію до зростання кількості вихованців, у двох дошкільних навчальних закладах відкрито нові групи. Зокрема, в ДНЗ № 12 численних гостей супроводжувала завідувачка Надія Мадярко. Як з’ясувалося, до оновлення приміщення, що близько 10 років пустувало, окрім міського управління освіти долучилися ще й батьки. Тут знаходитиметься нова, угорська група. Наразі дитсадок має 116 вихованців. А ще нова група відкрилася у дитсадку-яслах № 18. Дуже багато роботи виконано робітниками з будівельної організації, яку очолює старанний, серйозний виробничник Володимир Гісем.
До речі, під час літніх канікул упорядковано один із найстаріших дитячих закладів міста – дитсадок № 7, відремонтували дах вісімнадцятого дитсадка. У запущеному приміщенні останнього також облаштували сучасну котельню з харчоблоком. Із цього приводу керівник цього ДНЗ Віра Потокі зазначила: назріла необхідність капремонту головної будівлі. Ще кілька слів про добрі справи дитсадків: котельнею збагатився ДНЗ № 1, у тринадцятому завершили заміну вікон і дверей, а в 17 настелили нову підлогу.
Інформуючи про забезпеченість дитсадків кадрами, Людмила Токар сказала: перш за все в україномовних дитсадках спостерігаються певні труднощі з працівниками, натомість в угорських вихователів вистачає. А що стосується планів на перспективу начальник міського управління освіти відзначила: час накладає свій відбиток на стан будівель, тож невдовзі доведеться ремонтувати чи не кожен дитсадок. Більше уваги потребує і харчування малечі.
Подібні перевірки не є чимось новим у практичній діяльності управління освіти – у Берегові вони стали щорічними. А за результатами оглядин кращий дитячий заклад отримує відзнаку.