
В Закарпатській обласній лікарні імені Андрія Новака є три типи слухових апаратів. Безкоштовно отримати такий прилад можуть люди з інвалідністю.
Як розповіла журналістам Суспільне Ужгород лікарка-інтерн Ірина Войтановська, підбирають прилади пацієнтам з інвалідністю сурдологи лікарні.
"Залежно від ступеня приглухуватості ми назначаємо відповідний апарат. Апарати середньої потужності назначаються людям із легкою втратою слуху, потужні апарати та надпотужні — для людей, які мають досить велику втрату слуху", — розповіла Ірина Войтановська.
Для того, щоб отримати слуховий апарат, пацієнт має попередньо взяти направлення в сімейного лікаря та записатися на прийом до сурдолога обласної лікарні.

"Ми робимо аудіометрію — дивимося, чи цьому пацієнту показаний слуховий апарат. Якщо він показаний, то ми йому даємо видрукований аркуш, де написаний список документів, з якими він має звернутися до нас по слуховий апарат. Обов’язково має бути форма ІПР або довідка ЛКК. Цю довідку дають сімейні лікарі, тобто це довідка про те, що цей пацієнт потребує слухового апарата", — додала Ірина Войтановська.
За словами Ірини Войтановської, основним методом діагностики є аудіометричне обстеження, яке проводиться за допомогою спеціального приладу — аудіометра, який здатний генерувати звуки різної частоти та інтенсивності.
