А в Угорщині врожай ячменю та кукурудзи буквально спалений.
Наразі сильна посуха спостерігається на території понад третині Словаччини. Найгірша ситуація на сході та подекуди в центральних районах країни. Дефіцит вологи в ґрунті фіксують на 99,5% загальної площі. Про це повідомляє Словацький гідрометеорологічний інститут.
"Ситуація не змінилася порівняно з минулим тижнем, у Словаччині все ще переважає надзвичайно спекотна погода, що призводить до посухи", - повідомили метеорологи.
Дефіцит опадів найвищий у Бардейові за останні 90 днів, мінус 150 міліметрів, ніж зазвичай. Подібна ситуація у Пряшові.
Словацькі метеорологи фіксують незвичне тепло навіть у тих місцях де зазвичай є прохолодно, в горах. Там також тримається температура вище 30 градусів за Цельсієм.
«Це зафіксовано також біля підніжжя Татр і майже на всій території східної Словаччини. Спостерігаємо до трьох тропічних дня в період з 1 по 26 червня поспіль», – зазначили метеорологи.
Сильна посуха, якої не було десятиліттями, спустошує і Угорщину: наразі 7 000 угорських фермерів, які обробляють 230 000 га претендують на державну допомогу - такої кількості раніше ніколи не було. Найбільше постраждали округи на схід від Дунаю (Велика рівнина, Алфелд). За словами держсекретаря Міністерства сільського господарства Жолта Фельдмана, хлібороби не можуть впоратися з такою посухою навіть за допомогою зрошення.
Найбільш загрозлива ситуація у областях Яш-Надькун-Сольнок, Бекеш і Хайду-Біхар, - де за останні шість місяців не випало навіть 100 міліметрів опадів.
Збиток фермерів буде ще більшим якщо не буде дощу в найближчі тижні. Наприклад, урожай ячменю, який зазвичай становить 6,5 тонни в середньому по країні, нині не перевищить 1,5-2 тони з гектару. Тому у аграріїв є велика стурбованість яким буде нинішній урожай. Більше того, якщо на кукурудзу та соняшники в найближчі тиждень-два не випадуть істотні дощі, це може мати дуже серйозні наслідки, наголосив Жолт Фельдман.
Рослини вдвічі менші, ніж зазвичай, і висихають не тільки листя, а й коріння, що в багатьох місцях прирівнюється до вимирання.
Державний бюджет виділив 12,5 мільярдів форинтів для полегшення збитків від посухи. Іригаційні громади були створені для того, щоб вижити в періоди з низьким рівнем дощів, але в низинних районах Великої рівнини, які найбільше постраждали від посухи, зрошення наразі неможливе через надзвичайно низький рівень води, водовідбірні насоси не працюють.
Цього року опадів випало на 160 міліметрів менше, ніж у середньому за багато попередніх років. Спека триватиме, дощів в цих районах Угорщини не очікується, а вітер продовжить дути, який ще більше висушить і без того висохлий ґрунт, повідомили експерти.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!