Бізнес і влада відроджуватимуть разом музей

2
0

лісу і сплаву

До унікальної не тільки для краю, а і Європи споруди, зведеної ще на початку ХІХ століття на Чорній Ріці, що тридцять п’ять років тому стала музеєм, знову прикута увага. І хоча катастрофічними паводками 1998-го та 2001-го років греблю та більшу частину музею було зруйновано, сюди і досі навідуються туристи та любителі старовини.


Цього разу, відгукнувшись на заклик обласної влади долучитися до відродження унікальної споруди, на Міжгірщину десантувалася представницька делегація депутатів, бізнесменів, керівників краю. Після короткого екскурсу в історію представники ділових кіл почали предметну розмову: хто, де і чим може підсобити.


До речі, гарний приклад подав наш земляк Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога, уже внісши солідну суму на відродження музею.


Голова облдержадміністрації Олег Гаваші поінформував про вартість відновлювальних робіт, підкресливши, що створено спеціальний культурно-освітній фонд, першою важливою справою якого і стане об’єкт на Чорній Ріці.


Голова правління цього фонду Володимир Приходько підкреслив, що ідея долучитися до благородної справи припала до душі майже всім.


А відродити міст, греблю, водне дзеркало, музей – справа не з дешевих. За попередніми підрахунками, лише прямих видатків – на 7,5 млн. грн., а всього проект сягне 12 млн. грн.


– Кожен, звісно, переживає за власний дім. Музей лісу і сплаву – частина нашого спільного дому, його історія, – сказав Олег Олодарович. – Ми більше заробляємо, а отже можемо більше витрачати на благородні цілі. Не чекати допомоги згори, а самим спільно братися до роботи. Тоді щорічно влада за допомоги бізнесу може оживити бодай один серйозний соціально-культурний об’єкт, – переконаний Олег Олодарович.


І першим таким об’єктом, яким опікуватиметься влада і бізнес, стане саме музей лісу і сплаву на Чорній Ріці, неподалік знаменитої перлини Карпат – Синевирського озера.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також