Блокувати колеса – зась! Однак платити за стоянку доведеться

11
0

22 квітня Окружний адміністративний суд Києва постановив, що блокувати колеса автомобіля, якщо водій не заплатив за паркування, заборонено. Судді, таким чином, зупинили дію 1 абзацу пункту 31 постанови Кабміну від 03.12.09 № 1342, яка гласила, що в разі повної або часткової несплати збору за паркування оператор має право перешкоджати виїзду машини зі стоянки. Простіше кажучи, тепер, якщо водій не оплатив стоянку, блокувати колеса його авто не мають права.

«Замок» поцікавився, як же бути закарпатським водіям, для котрих, як відомо, парковка у спе­­ціальних місцях, зокрема й у цент­рі Ужгорода, платна. В облас­ному ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області зазначили, що питання платного паркування в компетенції винятково місцевої влади. Відтак у юридичному управлінні Ужгородської міськради «Замкові» повідомили, що ухвалу суду не бачили, то ж коментувати нічого не можуть.

«Постанова Кабміну № 1342 встановлює однаковий порядок паркування транспортних засобів у всіх містах України, – каже керівник юридичної компанії «Греца й партнери», кандидат юридичних наук Ярослав Греца. Органи місцевого самоврядування лише мали право встановлювати місця для паркування. Не дивно, що суд визнав протиправною цю частину документа, оскільки вона суперечить законодавству, зокрема статті 41 Конституції України, що говорить про непорушність права власності, та статті 319 Цивільного Кодексу України, яка так само забезпечує захист права власності».

З юридичного погляду, каже Ярослав Васильович, блокувати колеса авто, ба навіть евакуйовувати його, можуть лише правоохоронці, якщо водій порушив правила дорожнього руху. Однак Ярослав Греца наголошує, що інші пункти постанови Кабміну щодо паркування дійсні, і від оплати за стоянку рішення суду не звільняє.

Пункт 32 цієї ж постанови Кабміну чітко регулює дії оператора, якщо водій відмовився платити за паркування. Передбачено складання акта, який підписують 2 свідки, водій і, власне, сам представник оператора. Відтак питання вирішуватиметься у суді. Натомість і водій, якщо його авто таки заблокували, теж повинен мати двох свідків і, коли питання не зможе вирішити з оператором, має звернутися до прокуратури або ж до суду.

Отож паркувальним фірмам час міняти спеціалістів – блокувальників на юристів, які відвойовуватимуть гроші з водіїв у судах. Мабуть, через це бізнес на стоянках стане не таким прибутковим.

У компанії «МедПарк», яка обслуговує парковки Ужгорода, ситуацію з постановою суду не прокоментували. Лише зазначили, що блокувати колеса таки не будуть.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також