Листопад - час куштувати молоде Закарпатське вино з цьогорічного врожаю
Традиційне щорічне святкування у винних підвалах Ужгорода довелось скасувати через поширення коронавірусної інфекції, але чавити закарпатське вино ніхто не забороняв.
Технологія створення молодого вина та й назва "божоле" прийшла до нас на Закарпаття з півдня Франції ще у XVII столітті. Спосіб створення закарпатського вина дещо відрізняється від французького. Проте його смак та властивості теж радують поціновувачів напою.
Молоде вино ще називають "бурчак" через те, що воно неочищене та перебуває у стадії бродіння. Скуштувати такий напій можна тільки у жовтні та листопаді.
Закарпатські винороби Василь Варга та Михайло Черепаня щороку виготовляють сотні літрів вина. Вони розповіли нам про особливості створення божоле.
- В середині листопада, через 6 тижнів після збору нового врожаю на Закарпатті святкують "божоле", або свято молодого вина, закарпатці також кажуть "бурчак". Бурчак, бо бурчить, тобто бродить. В середині діжки відбувається наступний процес: винні раси бактерій поїдають фруктозу, після чого виділяють вуглекислоту та етиловий спирт. А ми бачимо, це як бурчання.
Молоде вино має свій недозрівший аромат та смак тому його виділять як окремий лімітований часом вид вина.
Ця продукція виноробного ремесла була ще з часів середньовіччя рекомендована лікарями, як очисник організму (антиоксидант).
Молоде вино - це легкий, солодкуватий напій з ледь помітною кислинкою, в якому майже не відчутно алкоголю.
Винороби кажуть, вино, як і все на світі, має свій цикл життя. Воно народжується, старіє та помирає. Жовтень, листопад, час коли напій "молодий", неочищений, тільки формується. Пізніше вино відокремлять від дріжджів, воно стане прозорим та набуде іншого смаку. Зараз же відбувається процес його народження та формування. Тому цей час у році для поціновувачів вина та виноробів особливий.
Проте і легке молоде вино потрібно споживати в обмеженій кількості та пам'ятати, що надмірне споживання алкоголю шкідливе для здоров'я.
Також нагадаємо, окрім вина з винограду можна створювати і інші смаколики
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!