Народний депутат України, голова КМКС Василь Брензович звернувся до Генерального прокурора Юрія Луценка щодоо притягнення до відповідальності міністра МЗС Павла Клімкіна стосовно його заяв по звинуваченню представників угорської меншини в сепаратизмі.
Зокрема Брензович заявляє, що за останні кілька днів Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України, у засобах масової інформації, у інтерв'ю, а також на особистих сторінках у соціальних мережах Facebook і Twitter звинуватив угорську громаду у тому, що вона підіграє на сепаратистських настроях у регіоні. В тому числі це нібито є елементом гібридної війни та впливом Росії.
На думку Брензовича ці провокаційні заяви є "навмисним розпалюванням національної ворожнечі, спрямованими проти мешканців Закарпатської області, де мирно живуть один з одним національності представники різних національностей".
— Я вважаю, що заяви міністра Павла Клімкіна, які поширюються у ЗМІ, мають ознаки злочину, що міститься в статті 161 Кримінального кодексу України, - зазначає народний депутат.
І вимагає від Генпрокурора перевірити надану інформацію та у разі виявлених злочинних дій притягнути Павла Клімкіна до кримінальної відповідальності.
Довідка.
Стаття 161 ККУ. "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії".
1. Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
2. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, - караються виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до п'яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Дивіться також: Клімкін про Закарпаття: контрабанда, заробітчани і трошки туризму