
Таке рішення прийняли в Ужгородській міськраді.
Як зазначає в.о. Ужгородського міського голови Ігор Фартушок, будівництво на місці знахідки підвалу продовжать, адже там залишиться яма, яка може призвести до обвалу сусідніх будівель.
Наразі влада Ужгорода обіцяє, що буде розроблено план заходів для забезпечення археологічного контролю під час будівництва.
— Все буде фіксуватися, контролюватися. За результатами надаватимуться рекомендації місцевій владі та забудовнику. Кожне будівництво в історичному середовищі має багато викликів. Є кілька варіантів розвитку подій: в результаті консультацій та вивчення буде зрозуміло, чи виявлені підвали претендують на роль щойно відкритої культурної спадщини. Це рішення має прийматися колегіально, за участю фахівців різного рівня, міської та обласної влади, можливо і міністерств. Надалі буде вирішуватися, чи потрібно зберігати підвали, чи можна буде пристосувати консервацію до проекту забудови, чи вносити зміни до проекту тощо, — додає директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осавульчук.
Як заявив представник замовника будівництва юрист Сергій Ігнатенко, що сам забудовник зацікавлений, щоб фахівці провели дослідження і щоб знахідка, в разі встановлення її історичної та археологічної цінності, була збережена.
Нагадаємо, в понеділок, 1 липня, в центрі Ужгорода, під час будівельних робіт виявили унікальне підземелля.
За словами археологів, на Поштовій виявлено залишки підвального приміщення, пивниці будинку, який стояв на тій території у 18 столітті. Він зафіксований на старих планах Ужгорода та становить певний інтерес для історії міста.