Двоповерхові масивні будівлі з шпилями на даху відносяться до торгового ряду, який функціонує і по сьогодні.
У самому серці Мукачева розташований палац князів Ракоці також відомий під назвою Білий палац. Зараз це Дитяча художня школа ім. Міхая Мункачі. Неуважний турист не одразу помітить цю таємничу старовинну споруду, бо головний вхід до неї вже впродовж століття надійно оберігають два велетні будинки-близнюки.
Майже в усіх історичних джерелах будинки та прохід між ними називають воротами до палацу, не відокремлюючи праву та ліву частини споруд. Будівлі відносяться до торгового ряду, який збудували брати Грюнвальд (вони ж збудували і ряд інших старовинних будівель Мукачева) ще на початку ХХ століття.
На проспекті, тоді вулиця Корзо, що називалася «панським корзо» існував базарний ряд, проте його було вирішено удосконалити. Невідомо скільки грошей за цей проект отримали виконавці, проте вже за 8 місяців двоповерхові будівлі з підвалами височіли по один з боків центральної вулиці Мукачева.
У двох окремих будівлях розмістили кілька десятків приміщень для торгівлі та кабінетів для різних потреб. Тоді тут нараховували 114 дверей та 136 вікон. А висота будинків від землі до кінчиків шпилів досягала понад 15 метрів. Такому торговому ряду могло позаздрити багато інших Європейських міст.
Скоріш за все, ряд повинен був бути суцільним, але щоб відокремити і підкреслити вхід до палацу, будівлю «розірвали». В цьому місці обидва будинки дзеркально схожі і ніби дивляться один на одного. А поміж них, як вишеньку на торт, додали розкішні ковані ворота, які фігурують на багатьох світлинах того часу.
Зараз первісний вигляд будинків трохи змінився. Проте і сьогодні проходячи в центрі Мукачева можна поглянути на старовинний торговий ряд і впізнати в ньому майстерність та красу архітектури минулого століття.
Радимо також переглянути інші публікації з серії історичні кадри Закарпаття, зокрема сімейні фотопортрети, про зйомки фільму Жайворонок у Мукачеві, закарпатців у журналі LIFE та інше.