Через глобальне потепління на заході України почастішають повені

22
0

Екологи прогнозують загальне підвищення температури і почастішання природних катаклізмів в Україні у зв'язку з глобальною зміною клімату на планеті.Про це сьогодні, 15 листопада, повідомила координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька.

"Для України в результаті глобальної зміни клімату очікуються такі наслідки як загальне підвищення температури на території, почастішання інтенсивності природних катаклізмів", - зазначила Рудницька.

Вона зауважила, що на заході України почастішають повені та паводки, на сході і півдні країни - посухи, проблеми з питною водою і спустошення. Крім цього, може постати проблема поширення нетипових для української території комах-переносників захворювань таких, наприклад, як малярія.

"Утворюються сприятливі умови, щоб нетипові для нашої країни комахи змогли адаптуватися до природних умов і оселитися на нашій території", - зазначила вона.

Водночас, Рудницька наголосила, що через дисбаланс кліматичної системи дуже складно спрогнозувати, якою буде найближча зима в Україні - теплою чи холодною.

Зі своєю колегою погодився також заступник директора Департаменту екології Інституту проблем екології та енергозбереження Георгій Веремійчик, який брав участь у прес-конференції.

За його словами, загальна температура в країні підвищиться, але в порівнянні з іншими країнами наслідки глобального потепління для України не будуть катастрофічними.

Як повідомлялося, раніше іспанські вчені з Університету Севільї підрахували, що в найближчі 100 років океан здійснить серйозні наступи на сушу і поглине кілька країн.

За прогнозами дослідників, до кінця XXI століття під водою можуть опинитися Данія, Нідерланди, Шотландія і Ісландія. Через охолодження Гольфстріму на територіях Великобританії, Ірландії і частини Канади настане льодовиковий період. На Південній півкулі загроза настання води торкнеться острівних держав, розташованих в Тихому та Індійському океанах.

Нагадаємо, в Україні другий тиждень зберігається аномально висока для цього періоду року температура повітря.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також