Завершилося спеціальне розслідування обставин і причин нещасного випадку, що стався 11 червня на ТОВ «ТГФ Закарпатська фабрика виробів з деревини», розташованій у с. Бистриця Мукачівського району.
За інформацією голови комісії, утвореної наказом територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області, головного державного інспектора з охорони праці Мирослава Феделеша, події розгорталися наступним чином. Того дня помічник верстатника Юрій П., 1986 р.н., вийшов на роботу у другу зміну. Разом з верстатником молодий робітник, згідно із отриманим завданням від майстра деревообробного цеху, мали обробляти сухі букові пиломатеріали на фрезерному верстаті марки «WEINІG». Завданням помічника було забирати отримані деталі з верстату та складати їх у штабель.
Приблизно через 40 хвилин після початку зміни під час проходження через верстат чергової заготовки приймач відходів застопорив обрізок деревини. Вимкнувши верстат і не дочекавшись повної зупинки ріжучого інструменту, верстатник, не повідомивши про це майстра, рушив до інструментальної шафи за ключем, необхідним для ремонту. Саме в цей час Юрій П., не скориставшись допоміжними засобами (т.зв. штовхачами) самовільно вирішив витягнути застряглу в механізмі подачі заготовку.
Як наслідок, права рука помічника верстальника потрапила на ріжучий інструмент… Після надання потерпілому першочергової допомоги його відправили у Мукачівську районну лікарню. Нині молодий робітник знаходиться на стаціонарному лікування в обласній клінічній лікарні з діагнозом: неповне травматичне відчленування трьох пальців правої кисті. Відкриті багато уламкові переломи основних фаланг з дефектом кісток та м’яких тканин… рвані рани I-IV пальців правої кисті. Травма відноситься до важкої. Згідно з довідкою обласного бюро судмедекспертизи на момент нещастя Юрій П. був тверезим.
На підставі зібраних матеріалів спеціального розслідування комісія прийшла до висновку, що даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом. Названо також конкретні причини нещастя, внаслідок якого молодий робітник став калікою. Серед головних – незадовільний технічний стан засобів виробництва. Зокрема, фрезерний верстат марки «WEINІG» з відома директора ТОВ «ТГФ Закарпатська фабрика виробів з деревини» і всупереч нормам «Правил охорони праці в деревообробній промисловості» експлуатувався без автоматично діючого огородження робочих частин різальних інструментів (фрез), зблокованих з пусковим і гальмівним пристроями.
До організаційних причин комісія віднесла як невиконання майстром цеху, де сталася біда, своїх посадових обов’язків, так і грубих порушення вимог інструкції з охорони праці верстатником. Не обійшлося без порушень названого документу і з боку потерпілого, котрий мав виконувати лише ту роботу, з якої пройшов інструктаж, навчання і яка була доручена йому майстром...