Через Мукачево і Чоп возитимуть російське ядерне паливо (+ФОТО)

45
5

Україна підписала угоду з урядами Росії і Угорщини про співпрацю у перевезенні ядерних матеріалів. У Києві 17 жовтня підписано Угоду між урядом Російської Федерації, урядом Угорщини і Кабінетом міністрів України про співпрацю у сфері перевезення ядерних матеріалів через територію України.

З російського боку Угоду підписав заступник генерального директора Держкорпорації «Росатом» з міжнародною діяльністю Микола Спаський, з угорського боку – генеральний директор Державного відомства з атомної енергії Угорщини Йозеф Ронакі, з українського боку – голова Держатомрегулювання України Олена Миколайчук.

Угода визначає основні принципи здійснення перевезень ядерних матеріалів між Росією і Угорщиною. Вона покликана замінити подібну угоду від 1992 року.

В угоді, зокрема, йдеться про те, що транзитом через Україну будуть доставляти залізничним транспортом свіже ядерне паливо для атомної електростанції «Пакш» в Угорській Республіці та повернення  відпрацьованого ядерного палива з Угорської Республіки у Російську Федерацію на завод регенерації.

Українська Сторона повинна забезпечити необхідні заходи щодо забезпечення  безперешкодного  пропуску  спеціальних   поїздів   звідпрацьованим  ядерним  паливом  та транспортів зі свіжим ядерним паливом  по  залізницях  України  відповідно   до   вимог   діючихміжнародних   документів.

Перевезення ядерного  палива має виконуватиметься з дотриманням Правил безпечного перевезення радіоактивних речовин  МАГАТЕ і Правил перевезення відпрацьованого ядерного  палива від атомнихелектростанцій (Перевезення залізничним транспортом),  розробленихі прийнятих РЕВ 14 жовтня 1987 року.  Супроводження та охорону транспортів зі свіжим  ядерним  паливом  на  території  України забезпечує Російська сторона. 

Мова йде про спеціальні поїзди, що сформовані із порожніх  вагонів  -  контейнерів  (типуТК-6   і   вагонів   супроводження   типу  ВСТК)  або  завантажені відпрацьованим ядерним паливом.

Сторони домовились,  що пунктом передачі ядерного палива буде залізнична станція Чоп із  перестановкою  колісних  пар  у Мукачеві. 

У випадку радіаційної аварії,  що трапилась  при  перевезенніядерного   палива,   Угорська  сторона  несе  відповідальність  за відшкодування збитків,  заподіяних на своїй території, а Російська сторона - на території України.

У випадку  аварії  з ядерним паливом під час його перевезення через територію України Російська Сторона  зобов'язується  негайно направити  аварійну  бригаду  для  надання  допомоги щодо усунення наслідків такої аварії. У свою  чергу  Українська Сторона  також зобов'язується   вжити   всіх  необхідних  заходів  щодо  усунення наслідків такої аварії.

До слова, минулого року французькі правоохоронні органи розігнали сльозогінним газом маніфестантів, які намагалися перешкодити проїзду поїзда з переробленими радіоактивними відходами з департаменту Ла Манш в Німеччину.

Поїзд перевозив в 11 вагонах ядерні відходи, перероблені на заводі компанії AREVA в Нижній Нормандії, на зберігання до Німеччини.
Активісти виступили проти транспортування відходів по французькій території, побоюючись за здоров'я жителів прилеглих районів, залізничників та правоохоронців.

В очікуванні відправлення близько 400 "зелених" розбили табір неподалік від містечка Валон, щоб на світанку дістатися до залізничних колій і перешкодити відправленню складу. Вони накидали на полотно уламки бетонних конструкцій, металеві прути і булижники.

Сили правопорядку пустили в хід кийки і гранати зі сльозоточивим газом. Було затримано кілька десятків маніфестантів.

Коментарі

L
Lynda

That's a creative answer to a dfiifclut question

Р
Руслан

Це жахливо !!

M
munkach

"У випадку аварії з ядерним паливом під час його перевезення",звучить страшно. Туристи так і ринуться на закарпаття знаючи про такий екстрім.

М
Мукачівець

Пакращення вже сягодни!) Насправда перевезення літаком набато небезпечніше, аніж залізнодорожним транспортом. Вагони-контейнери для р=палива це далеко не та пародія, яку показують у бойовиках по телебаченню. Такі контейнери витримують падіння з мосту, зіштовхнення з потягом під час аварії, а також пожежу. Парів при цьому нема. Нехай краще возядь поїздом, аніж кілька тон відпрацьованого палива літатиме над нашими головами, поки ми спимо.

П
пенсіонерка

А чому саме через наше Закарпаття, та ще потягами! Нехай собі переправляють в Угорщину літаками.Чому наше населення має дихати парами циї ядерних відходів.Чи в нас дітей нема? Чи россіянам все рівно як преправляти до Угорщини ядерну отруту.Чому наша влада Зкарпаття так просто надає свої тарнспортні шляхи для транзитних переправ??? Хто відповість за те, що такі угоди заключаються в обхід населення краю.Чи нас може вже і за людей не мають?

Читайте також