Через несплату тарифу за розподіл газу на Закарпатті під загрозою опалювальний сезон

4
11

Через це газовики змушені подавати на боржників в суд.

Через 2 місяці в Закарпатті стартує опалювальний сезон. Нині 275 тисяч осель закарпатців та 4,5 тисячі фірм, установ та підприємств опалюються за допомогою природного газу.

Газ надходить до споживачів через підземні та наземні газопроводи, які експлуатуються впродовж 40-50 років. За цей час як газопроводи, так і газорегулююче обладнання застаріли й потребують постійної підтримки й ремонтів. Кошти на ці потреби надходять від споживачів, які вони сплачують АТ «Закарпатгаз» як плату за послугу з розподілу природного газу.

Однак, станом на початок серпня, борг за надану послугу серед населення становить 58 млн грн. У підприємстві кажуть: при такому стані справ значно складніше утримувати мережу у належному стані й забезпечувати безперебійне газопостачання. З початком опалювального сезону навантаження на газову мережу та обладнання суттєво зросте.

«На Закарпатті – понад 170 км газопроводів потребують заміни чи ремонту. Цього року ми замінили майже 4 км, і ще замінимо 2,5 км газових мереж в рамках програми розвитку. Крім того, у ЗМІ постійно публікуємо інформацію про поточні та аварійні ремонтні роботи. Заміняємо застаріле обладнання на сучасне. Завдяки цьому опалювальний сезон пройде без непередбачуваних ситуацій. Однак, якщо рівень оплати за послугу з розподілу газу буде критично низьким — то це створить прецедент: підприємство не зможе підготувати інфраструктуру до зими», — пояснив технічний директор АТ «Закарпатгаз» Сергій Козар.

Загальна протяжність газопроводів у Закарпатті — 7,5 тис км. Газові підземні мережі в області знаходяться під додатковим навантаженням, адже сейсмологічна активність, систематичні паводки та підвищена кислотність ґрунтів – це ті чинники, які призводять до скорочення терміну експлуатації газових мереж та збільшення кількості аварійних ситуацій.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, оператор газорозподільних мереж змушений стягувати борги через суд. У поточному році подано до суду 4 тис заяв на загальну суму майже 10 млн грн. Лише у липні подано до суду 2,5 тис заяв про видачу судових наказів щодо стягнення боргів. У серпні робота продовжується.

Якщо людина не оплатила борг й після видачі їй судового наказу, АТ «Закарпатгаз» може подати позов до суду. У такому разі, після винесення рішення на користь підприємства, споживач, окрім суми боргу, сплачує судовий збір у розмірі 2270 грн. А у випадку несплати рухоме та нерухоме майно, а також кошти боржника можуть бути арештовані виконавчою службою. Після отримання заяви про примусове виконання рішення суду, державні виконавці отримують інформацію про банківські рахунки боржника. Державний виконавець вносить постанову про стягнення боргу до електронної системи, і банківська установа блокує відповідну суму на рахунку боржника вже за годину. Відтак, кошти стягуються із зарплати, пенсії, стипендії чи іншого джерела прибутку.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

G
Gogi

Розподіл Закарпатті - 2грн з копійками Розподіл Київ - 0.30 грн

В
Вили

Газ с такими тарифами не нужен

Р
рем

маріо 2021-08-12 / 15:02:30 Двохконтурний котел використовується тільки для підігріву води і приготуванні іжі. За рік згорає не більше 180-200 кубів газу. А уряд при розрахунку плати за використання газових мереж виходить із фіктивного показника не менше 360 кубів газу на рік. Тому знизьте, якщо вже хочете бути такі справедливі, пропорційно плату за газові мережі для таких домогосподарств,бо це, особливо для пенсіонерів, - немалі гроші. Бо коли люди бачать явну несправедливість, то бажання віддавати гроші енергетичним олігархам не додається.

Ф
Фазанекош

ну што, русУни, як вам без бариг жиється?

Ц
Ціґань

міняйте котли на дровляні, та купуйте у лісгоспах дрова, бо замерзнете, сараку.

Ц
Ціґань

людкове, не кіпішуйте. у ґолландії на хабови ціна ґазу $540, уто небожата 14500грн за 1000м.куб. Грубо говоря 14.50грн за кубик. Но, чекайте што ся буде зимов творити. 2грн за доставку не будут вас и мак волновати, кой треа буде 15грн за кубик платити.

Х
Хто

Взагалі не розумію як нафтові компанії можуть бути в боргах, і казати, що буде колапс і не буде газа якщо не заплатити. Нафтова компанія в боргах. Та перепешіть на мене та не буде у боргах

М
Мукачево

Доки не придумали розподіл все було добре, а тепер загроза, штоб не була уних загроза викидишу із кабінетів козлів вонючих, облгаз Фірташа, а він в бегах, і проти нього є кримінальні справи

Х
Хто

Пздц повний. Україна пробачила борги нафтогазу кредити, а они дальше гроші збирають. Як дань якась. Шо за нальоти?

NR
N R G

до коболєва звертайтеся. Нехай гроші від мамки переведе до обратно в україну. тоді вистачить і на старі і на нові газорозподільні системи!

Н
Народ

Лиш попробуйте через суди тоді , нам нічого не лишається як вас стріляти як псів !

Читайте також