Через смерті у ДТП Україна кожен рік втрачає 5 млрд доларів (ВІДЕО)

9
0

Майже 5 тисяч українців щороку гинуть на дорогах і ще 60 тисяч травмуються.

При цьому, скаржаться автомобілісти, чимало аварій стаються в одному і тому ж місці. При цьому, трагічні перехрестя чи повороти безпечнішими не стають. Бо держава навіть не рахує, скільки втрачає на людських смертях.

На Рівненщині 15 аварій за півтора року, двоє загиблих і сімнадцятеро постраждалих. Для жителів села Птича на Рівненщині траса Київ-Чоп - жахіття. Пояснюють, що кілька років тому дорожники збудували міст у напрямку села Верба. Однак потім дорогу чомусь вирішили пустити в обхід населеного пункту. У підсумку вийшов різкий і затяжний поворот.

Водії постійно злітають з дороги, відбійник та освітлювальні стовпи  вже навіть не відновлюють, їх постійно зносять.

За нормами, кажуть автомобілісти, після трьох ДТП на таких ділянках мали б змінювати розмітку, знаки та посилювати спостереження.

Але в реальності поворотів, перехресть, розв'язок, де постійно калічаться люди, в Україні сотні.

Трасу Одеса-Миколаїв в народі нарекли "трасою смерті". Лише за останній місяць тут сталося дві серйозні ДТП. Четверо осіб  загинули, ще двоє постраждали від зіткнення двох легковиків. Троє людей опинилися в лікарні після аварії рейсових автобусів.

У Європі, наприклад, при такій аварійності одразу працюють спеціальні комісії:

"Це робоча група, в яку входять чиновники, представники районних служб, поліції. Вона засідає десь що два місяці, аналізує нещасні випадки і вирішує, що на окремій ділянці дороги треба змінити, - розповідає співробітник управління з питань розвитку міста сенату Берліна Міхаель Віссінг. – Наприклад, як можна покращити перехрестя, як можна перепрограмувати світлофор. Тільки на нанесення "зебри" Берлін щороку виділяє мільйон євро. Окремі бюджети є для світлофорів та вело доріжок".

Також за безпеку руху активно борються і самі люди, які мають вплив на владу, коли, наприклад, хочуть змінити рух на ділянці на круговий, який вважається безпечнішим.

Крім того, життя людини в Європі оцінюють не лише духовними матеріями, а й реальними грошима. Один загиблий - один мільйон євро втрат для держави.

"А тепер уявіть, якщо у нас помирає 5000 чоловік щорічно. Які держава несе втрати!" - каже президент громадської організації з безпеки дорожнього руху Михайло Берлін

У столиці, наприклад, одним із таких "найдорожчих" донедавна був  Московський міст. Зараз тут встановили відбійник нового типу. При наїзді на нього, пояснюють в "Київавтодорі", машину тепер відкидає убік. Скоро такий же з'явиться на проспекті Бажана.

А ось жителі села Крупець за європейськими мірками втратили 10 мільйонів. Тут насмерть збили десять пішоходів. Бо вздовж міжнародної траси не вмикали освітлення На проблему села увагу звернули лише після того, як люди перекрили дорогу – тепер тут і міліція чергує, і світлофори працюють.

Щоб українці не вдавалися до таких радикальних дій автомобілісти планують провести незалежний аудит. І з'ясувати, які ж відрізки доріг в Україні найнебезпечніші.

Результати передадуть чиновникам, щоб ті нарешті задумалися про втрати на дорогах. Але, кажуть, поміркувати варто і водіям. Адже у ДТП нерідко винні не лише дороги, а й дурні.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також